Toplama bilgisayar açılmıyor

Tepki vermiyor hocam sorunda o iste

Sanki ben o power tusuna basmamis gibi PC hiç tepki vermiyor
Power bağlantılarını yanlış yapmış olabilirsiniz. Kasadan gelen kabloyu kontrolü edin. Eğer doğrusunu bulamazsanız bildiğim kadarıyla güç pinlerine kısa devre yaptırarak açabiliyorsunuz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam yine de sormakta fayda var. Güç kaynağının arkasındaki tuşu açtınız mı? (Açmayı unuttuğum için yarım saat uğraşmışlığım var.)

@Ogulcanzxx Şu şekilde yapın.

@321147 Sen bırakmadın mı forumu?
Hocam yine de sormakta fayda var. Güç kaynağının arkasındaki tuşu açtınız mı? (Açmayı unuttuğum için yarım saat uğraşmışlığım var.)
Evet iki türlusunude denedim ama olmadı gözümden bir şeyi kaçtığını düşünüyorum artık parçalar yeni sıfır hepsi sabah bilgisayarciya goturecem moralim bozuldu baya

Arkadaşlar merhaba, bugün kendi kasami topladım, yani önceki aylar da parça parça alıyordum bugün de kasam geldi. Anakarti vesaire içine kurdum şu an sadece depolama yok yani SSD siparişi verdim bekliyorum, araştırdığım kadarıyla depolama olmadan da PC açılıyormus bende fanlar falan hiçbir şey çalışmıyor, kasada büyük ihtimalle bir yerde hata yaptım ama göremiyorum kafayı yiyeceğim, bilen varsa lütfen yardımcı olabilir mi? Resim atabilirim ama nasıl atacağımi bilmiyorum.
Öncelikle sistemin çalışması ile alakası yok ama anakart aynasını takmayı unutmuşsunuz 😀

Kablolamada bir hata olabilir. Özellikle de kasanın Power tuşunun anakarta düzgün bağlandığından emin ol. Hiç tepki yoksa bence sorun orada çünkü diğer kablolarda bir sorun göremedim.

Son düzenleme:
Öncelikle sistemin çalışması ile alakası yok ama anakart aynasını takmayı unutmuşsunuz 😀

Kablolamada bir hata olabilir. Özellikle de kasanın Power tuşunun anakarta düzgün bağlandığından emin ol. Hiç tepki yoksa bence sorun orada çünkü diğer kablolarda bir sorun göremedim.
Evet aynayı takmadım bir şey ittiriyordu anakarti o yüzden çıkardım yani kablolama da nerede bı hata yapmış olabilirimki göremiyorum da yanlış yeri valla kafayi yicem

Yani sorunun güç kaynağında olduğunu düşünüyorum daha bugün geldi kasam içinde güç kaynağı ile beraber yani bozuk olduğunu düşünmüyorum ama bağlantilarida tam yaptığımı düşünüyorum çözemiyorum sorunu umarım bilgisayarcı cozebilir
Hocam muhtemelen bir şeyler kısa devre yapıyordur. Önce CPU beslemesini söküp deneyin. Yine çalışmazsa GPU'ya gelen güç kablolarını söküp deneyin. Yine açılmazsa kasa fanları yapıyor olabilir. Kasa fanlarının kablolarını kontrol edin.

Eğer bunlarla da olmuyorsa belki yoktur düğmede sıkıntı vardır belki diye anakart üzerindeki kasa açma tuşunun kablosunu takacağınız yere bir tornavidanın ucuyla dokununuz.
Hocam anakartta falan bı sorun yoktur dimi ben olmadığını düşünüyorum 16 Eylül gibi almıştım geldiği zaman bı kontrol amaçlı açtım o kadar sıfır kapalı üründü zaten benim becerisizligime açılmıyodur dimi öyle olsun çünkü kasada hiç tık yok yani elektrik gitmiyor kasaya hani ses falan gelse kasadan acilmasa Okey diyicem de oda yok yani

Son düzenleme:
Evet aynayı takmadım bir şey ittiriyordu anakarti o yüzden çıkardım yani kablolama da nerede bı hata yapmış olabilirimki göremiyorum da yanlış yeri valla kafayi yicem

Yani sorunun güç kaynağında olduğunu düşünüyorum daha bugün geldi kasam içinde güç kaynağı ile beraber yani bozuk olduğunu düşünmüyorum ama bağlantilarida tam yaptığımı düşünüyorum çözemiyorum sorunu umarım bilgisayarcı cozebilir

Hocam anakartta falan bı sorun yoktur dimi ben olmadığını düşünüyorum 16 Eylül gibi almıştım geldiği zaman bı kontrol amaçlı açtım o kadar sıfır kapalı üründü zaten benim becerisizligime açılmıyodur dimi öyle olsun çünkü kasada hiç tık yok yani elektrik gitmiyor kasaya hani ses falan gelse kasadan acilmasa Okey diyicem de oda yok yani
Anakart'ı bozduğunuzu sanmıyorum öyle kolay kolay olmaz o. :)

Hocam her şeyi sökün. Sadece güç kaynağı ve anakart kalsın. Sadece güç kaynağından anakarta gelen 24 pini takın ve çalıştırmayı deneyin.

Resimde işaretlediğim yerdeki kablo sanki yanlış bir kablo gibi duruyor. O kısmı kontrol et. Oraya kasadan gelen güç tuşu, reset tuşu, power led ve hdd aktivite ışığının kabloları bağlanıyor. Bunların doğruluğunu anakartın kullanım kitapçığına bakarak anlayabilirsin.

Dosya Ekleri

• IMG_20201030_170342.jpg
    IMG_20201030_170342.jpg
    192 KB · Görüntüleme: 34

Yeni konular

Geri
Yukarı