Çözüldü Toplama Bilgisayar Sinyal Yok Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Xtram

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Dün bir kasa topladım ve bu konularda acemi olduğum için heycanla karışık bir tedirginlik yaşadım. Sonuç olarak yeni bilgisayarım için çok mutlu ama ekrana bağladığımda aldığım sinyal yok mesajı ile çok gergin oldum. Bilgisayarın tüm parçaları şunlar:

Anakart

HDD

işlemci

Ekran Kartı

DVD Yazıcı

RAM

Kasa

FAN

PSU (Güç K.)

Lütfen yardımcı olun. Ne yapacağımı şaşırdım. Bilgisayar çalışıyor. RAM'ı söktüm taktım, içini açıp kabloları denedim. Taktığım kabloları başka yerde denedim.. Kurulum zaten aldığım yerde yapıldı ama windows yükletmedim kendim kurarım diye ama Tüplü Monitöre'de evdeki HDMI girişi ve normal PC girişli Sony TV'ye de taktığımda ya sinyal yok dedi yada hiç bir şey göstermedi. Lütfen yardım edin, kursağımda kaldı :(
şimdiden teşekkür ederim.

Edit: Şimdi ekran kartının güç kablosunu söküp tekrar açtım. Ekran geldi :( ekran kartında ne tür bir problem olabilir acaba? söküp çıkarmak için tornovidam yok. Yarın baktırıcam ama konuya müdahale edebilecek birisi var mı acaba?

Çözüm
Sorun nasıl oldu bilmiyorum ama çözüldü. Sadece ekran kartını söküp onboard ekran kartı ile idare ettim akşam. Sabah aldığım yere götürünce adam denemiştik problem yoktu dedi. O an taktı ve çalıştı o_O
Sorun nasıl oldu bilmiyorum ama çözüldü. Sadece ekran kartını söküp onboard ekran kartı ile idare ettim akşam. Sabah aldığım yere götürünce adam denemiştik problem yoktu dedi. O an taktı ve çalıştı o_O

Çözüm
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı