Toplama bilgisayara işletim sistemi kurmak

Mertcan0606

Decapat
Merhabalar. 5000-6000TL aralığında bütçem var. Elimde mönitor klavye mause vb var . Vatan'dan 5000 bine alsam 800 tl'ye windows 10 150TL'ye ise virüs programı yükleyeceklerini söylediler. Virüs programı almazsam ise herhangi bir arıza durumunda garantinin geçersiz kalacağı gibi manyakça bir şey söylediler yani 950 lira boşa mı gidiyor? 5bin’e GTX 1660 Ti Ryzen 5'li olan bir sistem alacağım ama 950 TL farkla RTX 2060'lı sistemler bile alınabiliyor. Başka yerlerden sistem toplasam Windows’u deneme sürümüyle veriyorlar. Ne yapmak gerekli? Çok uzun süredir konsol kullandığım için bilgisayarlardan hiç anlamam. Yani bu windows keyine 800 TL vermek zorunda mıyız her durumda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen niye Vatan'dan alıyorsun ki zaten:) Bugün artık Windows'a 800TL veren kaldı mı sorsana sosyale bir:)

Deneme sürümü verilen Windows'lar için internette 40-50TL'ye Windows ürün anahtarları satılıyor. Orijinal. Vatan kadar karşısındakinin kafasını karıştırıp bir şeyler eklemeye çalışan başka firma görmedim gerçekten:)

Fanusda mı büyüdünüz arkadaş, Elinizin altında internet var biraz araştırın. Korsan yazılımı kesinlikle desteklemiyorum yanlış anlaşılmasın ama internette tek kullanımlık uygun fiyata windows anahtarları satılıyor. Ayrıca windows bu anahtarladan bazı üniversite öğrencilerine ücretsiz veriyor, google'dan araştırabilirsiniz. Ayrıca virüs programı almazsan nasıl garanti dışı kalıyormuş onu anlamadım 😁 Aslında anladım, işletim sistemine 800 TL veren olunca, virüs programını da arada.

Sen niye Vatan'dan alıyorsun ki zaten:) Bugün artık Windows'a 800TL veren kaldı mı sorsana sosyale bir:)

Deneme sürümü verilen Windows'lar için internette 40-50TL'ye Windows ürün anahtarları satılıyor. Orijinal. Vatan kadar karşısındakinin kafasını karıştırıp bir şeyler eklemeye çalışan başka firma görmedim gerçekten:)
Yolumun üzeri her gün geçiyorum önünden bir sorayım dedim ama tam dolandırıcı yeri 😂 . Dediğiniz keylere baktım az önce. En mantıklısı onlardan almak

Windows 10 Uefi kurulumu yaparak daha sonra oem key alıp rahatınıza bakabilirsiniz. Üniversite öğrencisiyseniz edu uzantılı mail adresiniz ile de ücretsiz windows etkinleştirmesi yapılabiliyordu diye hatırlıyorum. Vatandan toplamaktansa internet üzerinde yine fiziksel mağazası olan yerlerden toplamak daha mantıklı.

Fanusda mı büyüdünüz arkadaş, Elinizin altında internet var biraz araştırın. Korsan yazılımı kesinlikle desteklemiyorum yanlış anlaşılmasın ama internette tek kullanımlık uygun fiyata windows anahtarları satılıyor. Ayrıca windows bu anahtarladan bazı üniversite öğrencilerine ücretsiz veriyor, google'dan araştırabilirsiniz. Ayrıca virüs programı almazsan nasıl garanti dışı kalıyormuş onu anlamadım 😁 Aslında anladım, işletim sistemine 800 TL veren olunca, virüs programını da arada.

Koskoca firma bile dolandırıcılık yapmaya çalısıyor daha ne diyelim yok zaten öyle denilince direk çıktım kim alır :)

Dediğiniz keylere baktım az önce. En mantıklısı onlardan almak
Kaç veya yolunu değiştir hatta git evini değiştir o kadar söyleyeyim sana 🤣 Ya kullanılmış ürünü sıfır diye satarlar ya da yalan yanlış bilgiler veren bilgisiz satıcıların eline düşersin emin ol:) Ben Vatan ile olan bütün bağlarımı kopardım tamamen:)

Windows kurulumunu kendin yap. İnternette bir sürü rehber var. Kurulum sırasında key isteyince internetten bir key bulup gir. Kurulum sırasında key kabul edilir. Windows kurulduktan sonraysa bir .bat dosyası ile etkinleştirebilirsin. Hem de KMSpico gibi bir programla zarar vermeden. Bende W10,8,7 aktivasyon dosyaları var, bunlar kendi hazırladığım dosyalar. İşletim sistemine hiç bir zarar vermiyor. Kullanmanı tavsiye ederim. Para harcamana gerek yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı