Toplama kasa tavsiyesi

Bütçe
6000-7000
Bende 5600G var şu an gayet memnunum ama benim ekran kartına param yoktu inanılmaz ucuza bilgisayar topladım.
5600G 2500 TL ise, hemen hemen aynı bütçeye Ryzen 2600 yanına da GTX 970 veya RX 570 alırdım, 2 kat daha fazla FPS verir. Pek ileriye dönük olmaz ama sonradan yükseltme yapamayacaklar için böylesi daha iyi.

5600G 2500 TL ise, hemen hemen aynı bütçeye Ryzen 2600 yanına da GTX 970 veya RX 570 alırdım, 2 kat daha fazla FPS verir. Pek ileriye dönük olmaz ama sonradan yükseltme yapamayacaklar için böylesi daha iyi.

İşlemci çok kötü kalıyor o yüzden diyorum şimdi ben 5600G aldığımda çok iyi bir işlemcim olmuş oluyor bence işlemciyide biraz iyi tutmak gerekiyor.

Bende zaten sonradan yükseltirim diye APU aldım ama gerek kalmadı işimi görüyor gayet.

Rust gibi optimizasyon sorunlu oyunlar oynamayacaksa APU gayet iyi oluyor.

Ama APU'nun en kötü özelliği RAM yiyor biraz RAM'lerini de yüksek tutmak gerekiyor o yüzden.

İşlemci çok kötü kalıyor o yüzden diyorum şimdi ben 5600G aldığımda çok iyi bir işlemcim olmuş oluyor bence işlemciyide biraz iyi tutmak gerekiyor.
İşlemci çok kötü kalmıyor. Örnek vermem gerekirse ben Ryzen 2600 ile Forza Horizon 4'ü yüksek ayarda 90 FPS civarı oynayabiliyorken (tabi bu değer GTX 970 veya RX 570 gibi kartlarda bi tık daha düşük olacaktır), 5600G APU ile medium ayarda 40-45 FPS'te oynanabiliyor.

BF 5, Sandstorm vs. bunun gibi oyunları da yüksek ayarlarda çok rahat oynayabiliyorum ama 5600G'deki ekran kartı ile bunlar da düşük ayarlarda anca akıcı seviyede oynanabilir.

Bende zaten sonradan yükseltirim diye APU aldım ama gerek kalmadı işimi görüyor gayet.
İşinizi görüyorsa çok da dert etmeye gerek yok.

İşlemci çok kötü kalmıyor. Örnek vermem gerekirse ben Ryzen 2600 ile Forza Horizon 4'ü yüksek ayarda 90 FPS civarı oynayabiliyorken (tabii bu değer GTX 970 veya RX 570 gibi kartlarda bir tık daha düşük olacaktır), 5600G APU ile medium ayarda 40-45 FPS'te oynanabiliyor.

BF 5, sandstorm vs. bunun gibi oyunları da yüksek ayarlarda çok rahat oynayabiliyorum ama 5600G'deki ekran kartı ile bunlar da düşük ayarlarda anca akıcı seviyede oynanabilir.

İşinizi görüyorsa çok da dert etmeye gerek yok.

Evet ekran kartı isteyen oyunlarda oynayabilmek için arkadaki Chrome sekmelerimi kapatıp oynuyorum (571 saat Forza 4 saatim var 80 saat Forza 5 saatim var)

Tek sorun Forza'yı her açtığımda siteminiz değerlerin altında uyarısı çok sinir ediyor.

Hocam eğer siz toplayacaksanız. Yarı sıfır yarı ikinci el olarak şunlar olabilir.

İşlemci: AMD Ryzen 3 3100 4 çekirdek 8 izlek 16MB önbellek 3.60GHz
Anakart: ASRock A320M-HDV r4.0
RAM: Kingston Fury Beast RGB 8+8 = 16 GB DDR4 3600MHz CL16.
Depolama: Samsung 256 GB M.2 NVMe SSD + Colorful 500GB SSD.
Ekran kartı: Sapphire Special Edition RX 590 8 GB GDDR5 256 bit.
PSU: Gametech 700W 80+
İşlemci soğutucu: darkFlash twister 120mm sıvı soğutma.
Kasa: Gametech zeus.

Mesela kasayı RGB değil de daha uyguna alabilirsiniz, yazdığım bütün özellikler 5000 6000 civarına toplanabilecek sistem parçalarıdır ve size çok rahat oyun oynatır.

Eğer toplama alacaksanız bu özelliklere yakın olmasında fayda var.

Sistem güzel ama PSU berbat ve 120 mm sıvı soğutma yerine soğutucusuz kullansa daha iyi olur(!). Şaka bir yana PSU yerine daha bilindik markalara (FSP, MSI, High Power, Zalman, Seasonic vb) yönelse daha iyi olur. Soğutma da o fiyatlara bir kule tipi soğutmanın soğutamayacağı işlemci yok.

Sistem güzel ama PSU berbat ve 120 mm sıvı soğutma yerine soğutucusuz kullansa daha iyi olur(!). Şaka bir yana PSU yerine daha bilindik markalara (FSP, MSI, High Power, Zalman, Seasonic vb) yönelse daha iyi olur. Soğutma da o fiyatlara bir kule tipi soğutmanın soğutamayacağı işlemci yok.

Fs 22, GTA 5, ve ETS 2 oynayacağım linkteki kasa iyi midir?

Bunu #letgo üzerinden buldum. Ne düşünüyorsun? Bu fiyata yok! GTX 1050 Ti oyuncu kasa uyguna daha uygunu yok www.letgo.com/item/bu-fiyata-yok-gtx-1050-ti-oyuncu-kasa-uyguna-daha-uygunu-yok-iid-1645920003

Evet MSI ve benzeri markaların PSU'larını kullan PSU aslında bilgisayardaki en önemli parçalardan biri.

Zaten tamamen örnek bir degerlendirme ama dediğim gibi bu özellikler ve üstüne doğru çıkarsanız bir sorun yaşamadan oyun oynanabilir diye düşünüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı