Toplama PC açılıp kapandı

wexoek

Centipat
Daha fazla  
Buraya önceden de bir konu açmıştım ama bayağı zaman geçti. Şimdi kısaca özet geçiyorum. Ben tüm parçaları farklı ve araştırarak aldığım yerlerden aldım. Tüm kurulumu tanıdık bir mühendis ile gerçekleştirdik. Depolamalar ve ekran kartı hariç tüm sistem her şeyiyle birlikte yeniydi. PC açıldı 40 dakika boyunca falan çalıştı. Daha sonra PC'yi kapatıp eve götürüp kurulumunu yapmak için hazırladım ve eve geldiğimde PC'yi masaya ayarlayıp kurdum. Yaklaşık olarak 15 dakika falan çalıştıktan(hiçbir şey yapmıyordum PC boşta çalışıyordu) sonra kendi kendine kapandı ve bir daha ne yaptıysam açılmadı. PC'yi birlikte topladığım kişiyi aradım ve dediklerini yapmama rağmen hiçbir şey değişmedi. Sonraki gün PC'yi söküp yanına götürdüm ve inceledi. Dedikleri anakart ya da güç kaynağında sorun olabilir idi. Ne olur ne olmaz iade edip yenisini alalım dedi. Öyle yaptım anakart iade ettim yenisi geldi ama güç kaynağı 21 iş günü içerisinde teslim edilecek diyor. 1 haftası falan kaldı galiba öyle işte dostlar. Bu arada yanık vs hiçbir türlü koku da yoktu.

Bir de güç kaynağı 80+ Gold sertifikalı 850 watt bir güç kaynağı idi. Açılmadığı zaman PC Power tuşuna basınca güç kaynağından tık sesi gibi bir ses geliyordu. Kendini korumaya alıyor gibi. Ben PSU'da sorun yoktur diye düşünüyordum ama yine de gönderdim dostlar. Şimdi aklıma başka sebep geliyor o da işlemci böyle bir şeye sebep olabilir mi? PC'yi beraber topladığım yaşça büyük bir abim buna pek imkan vermiyordu.

Evet sorunlu olmasa sıkıntı yok diye gönderirlerdi iade alıyorlarsa sıkıntılı ürün. Aynı psu yu bende alacaktım tereddüte düştüm şimdi.
Şansıma kötü ürün gelmiştir bence seride bir sorun yok. Kablolamalara vs baktım çok kalın ve toplulardı bayağı kaliteli olduğunu hissettiriyor psu. Tek kötü tarafı enflasyon... 1 ay içinde ürün 200 TL'ye yakın zamlanmış. Ben taksitli haliyle bile şuanki peşin fiyatına denk gelen bir fiyata almıştım. Çok üzücü :( Başka PSU'lara bakıyorum hatta bir konu daha açtım şimdi ama pek etkileşim almadı. Seni de o konuya beklerim belki iyi öneriler yakalarsan değerlendirirsin dostum. PSU için açtığım konu linki

Gidip kendin al mağazadan alıp kur direk hiç bekleme.
Öyle bir şanşım olur mu bilemem ki. Nasıl yapabilirim onu? Çünk pcyi onlardan almadım kurarlar mı ki herhangi bir bilindik mağazadan alsam?

Şansıma kötü ürün gelmiştir bence seride bir sorun yok. Kablolamalara vs baktım çok kalın ve toplulardı bayağı kaliteli olduğunu hissettiriyor PSU. Tek kötü tarafı enflasyon... 1 ay içinde ürün 200 TL'ye yakın zamlanmış. Ben taksitli haliyle bile şu anki peşin fiyatına denk gelen bir fiyata almıştım. Çok üzücü :( başka PSU'lara bakıyorum hatta bir konu daha açtım şimdi ama pek etkileşim almadı. Seni de o konuya beklerim belki iyi öneriler yakalarsan değerlendirirsin dostum.

Öyle bir şanşım olur mu bilemem ki. Nasıl yapabilirim onu? Çünk PC'yi onlardan almadım kurarlar mı ki herhangi bir bilindik mağazadan alsam?

Vatan kuruyordu ben rica etmiştim yardımcı olmuslardi.

Geri
Yukarı