Toplama PC yüksek fan sesi normal midir?

CyberFriends

Femtopat
Daha fazla  
3 gün önce parçaları alıp evde PC topladım. Bilgisayar ilk açılışta 4-5 saniye fanları çok yüksek hızda çalışıp ses yapıyor. Daha sonra tekrar stabil oluyor, anormal bir durum mudur? Stabil haldeyken de sanki hala sesi yüksekmiş gibi geliyor bana. Toplanken bir hata yapmış olabilir miyim?

Özellikler;

3600X.
16 GB RAM.
1660 Super 6 GB.
250GB M.2 SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
3 gün önce parçaları alıp evde PC topladım. Bilgisayar ilk açılışta 4-5 saniye fanları çok yüksek hızda çalışıp ses yapıyor. Daha sonra tekrar stabil oluyor, anormal bir durum mudur? Stabil haldeyken de sanki hala sesi yüksekmiş gibi geliyor bana. Toplanken bir hata yapmış olabilir miyim?

Özellikler;

3600X.
16 GB RAM.
1660 Super 6 GB.
250GB M.2 SSD.
Normal bir durum.

3 Gün önce parçaları alıp evde PC topladım. Bilgisayar ilk açılışta 4-5 saniye fanları çok yüksek hızda çalışıp ses yapıyor. Daha sonra tekrar stabil oluyor, anormal bir durum mudur? Stabil haldeyken de sanki hala sesi yüksekmiş gibi geliyor bana. Toplanken bir hata yapmış olabilir miyim?

Özellikler;

3600X.
16 GB RAM.
1660 Super 6 GB.
250GB M.2 SSD.

Stabil haldeyken de sesi yüksekse bu bence kasa ile alakalı olabilir. Kasanın tasarımında ses değil de soğutma ön planda tutulmuşsa bu durum olabilir. Mesela sesi azaltmak için altına mantar tarzı ayaklar koyuyorlar titrememesi için. Bunun gibi tasarım şekilleri var. Kasanın modeline bakın bir bence.

Stabil haldeyken de sesi yüksekse bu bence kasa ile alakalı olabilir. Kasanın tasarımında ses değil de soğutma ön planda tutulmuşsa bu durum olabilir. Mesela sesi azaltmak için altına mantar tarzı ayaklar koyuyorlar titrememesi için. Bunun gibi tasarım şekilleri var. Kasanın modeline bakın bir bence.
Önde 3 fan var evet dediğiniz ürünü denerim teşekkürler.

Geri
Yukarı