Toplama PC'ye nasıl format atılır?

ÜrünFiyatAdetKDV Dahil Tutar*Avantajlı Tutar
SEAGATE
3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
89,90 USD205,27 TL*153,95 TL
SAPPHIRE
HD7850 GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı
199,00 USD454,38 TL*340,78 TL
XIGMATEK
ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX SİYAH KASA
129,00 USD294,55 TL*220,91 TL
GSKILL
4GB Ripjaws DDR3 1600MHz CL9 1.5V Tek Modül Ram
54,00 USD123,30 TL*92,47 TL
Toplam (KDV Dahil):​
1.755,63 TL
*1.316,72 TL

bu nasıl arkadaşlar

Bütçeni arttırmışsın. Daha iyi bir sistem olmuş. Lakin kasanın güç kaynağının yetip yetmeyeceği konusunda arkadaşlarında fikrini al.

Kasanın wattı yeter mi?
Ram'deki dediğin 1866 ile 1600 arasında çok fark olur mu?
Bi de işletim sistemini parayla cdsini almasam da bi yere format attırsam da öyle kullansam olur mu?

600 watt ve üzeri yeter.
2. sorunda ise çok fazla değil ama bir fark gözlersin hız ve okuma konusunda.
3. sorun ise bana sorarsan işletim sistemi için gidip orijinal Cd al ama ikinci dediğini de yapabilirsin tabi ki.

Kullanacağın ekran kartına bağlı. 2. sorun içinse, AMD işlemciler 1866 Mhz'de daha kararlı çalışıyorlar. Ondan dolayı AMD'de 1866 ve İntel'de 1600 Mhz RAM öneriyoruz. 3. sorun içinse, ucuza bulursan almanı öneririm. Ha alamazsanda bakkala format attırma! Kendin at. Sitemizde buda mevcut;

https://www.technopat.net/forum/windows-8/9708-windows-8-turkce-indirme-baglantilari.html

https://www.technopat.net/forum/windows-8/5166-adim-adim-windows-8-kurulumu.html

- - - Güncellendi - - -

Sorun çıkmaz zira Ana konuda Windows'u nasıl etkinleştireceğin hakkında bilgisi mevcut.

Teşekkür ediyorum windows 8 için ama ben vatandan alırken yüklemek istiyolarmış. Hem bi sorun varsada görmek için indirip öyle flasha atip götüreyim o zaman.

Onlar işletim sistemi alıp almayacağınızı soruyor. Siz almak istemediğinizi söyleyin yeter. Daha sonra kendiniz format atarsınız. Önerim kasayı orada toplatmayın. Çok baştan savma yapıyorlar. Kendiniz toplayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows ile ilgili en ufak sorun çıkarsa Technopat burada :D Yardımcı oluruz. Forumumuzda çogu kişi bu rehberler sayesinde Windows'u etkinleştirdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı