Toplama Sisteme İşlemci Tavsiyesi

AliRıza82

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar . Benim ufaklığa yazın karne hediyesi olarak bilgisayar almak istiyorum . Forumda bu sistemi gördüm . Sistem üzerinden birkaç sorum olucaktı :

QJp2ZV.png

1 : İşlemci İ5 4460 - İ5 4690 - İ7 3770 bunlardan birini düşünüyorum. İçlerinden en performanslı olan hangisidir ? Hangisini tavsiye edersiniz ?

2 : Kasa 500W olduğu için bu işlemcilerden birini alınca dar boğaz olur mu ? Olursa en az kaç W lık bir güç kaynağı önerirsiniz ?

3 : oc yapmakla pek uğraşmak istemiyorum . O yüzden K model işlemci seçmedim . Zaten kullanıcak vaktim bile yok :)

4 : Bütçe bu işlemcilerden biri + (gerekirse ) güç kaynağı şeklinde .

Dosya Ekleri

• Toplama Bilgisayar [ $ 2.45 ].PNG
    Toplama Bilgisayar [ $ 2.45 ].PNG
    24,9 KB · Görüntüleme: 339
1- 4690 daha performanslıdır fakat 4460 yeterlidir.
2- Olmaz.
3- Diyecek bir şey yok. :D
4- i5 4460 alabilirsiniz. İçiniz rahat etmez ise Z3 Plus+ Corsair Vs 550 alabilirsiniz.

Teşekkürler . Bu Haran da geçen zombi oyunu varmış . Dying Light bunu işlemci 4460 olduğu zaman Ultra olarak oynayabilir miyiz ? Tahmini fps değeri var mıdır ?

Oyunlar için en ucuz ve en performanslı işlemci şu anda 4460 olarak gösteriliyor. Yeni sisteminiz Maxwell ve Haswell mimarili olacağı için güç kaynağınız yeterlidir ancak ilerde upgrade yapmayı düşünüyorsanız daha yüksek bir güç kaynağı seçebilirsiniz. Harddiskinizi WD Caviar Blue, ekran kartınızı Gigabyte'ın Gaming G1 ile değiştirip, işlemciyi 4460 seçerek tasarruf yapıp sisteminize SSD eklemenizi tavsiye ediyorum. Iyi sosyaller dilerim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı