Toplama yerine hazır sistem almak

Toplama PC alacak kadar para var iken gidip de hazır sistem satın almak, safkan İngiliz atı alabilme imkanı varken gidip de sütçü beygirine yatırım yapmak gibidir. Daima toplama PC önerilir. Birçok Youtube kanalı ve Technopat da daima sistem toplama videosu çekiyor.

Toplama herzaman daha iyidir. Fiyat/Performans odaklı sistemler toplanır. Hazır sistemlerde genelde İ7-İ5 işlemci koyulup ekran kartı çok güçsüz bir kart tercih ediliyor. Misal bu aralar Dizüstü sistemlerde GT 1030 kulanıyorlar. 4Bin TL verip alınan sistemde GT 1030 olması üzücü oluyor.

Toplama PC alacak kadar para var iken gidip de hazır sistem satın almak, safkan İngiliz atı alabilme imkanı varken gidip de sütçü beygirine yatırım yapmak gibidir. Daima toplama PC önerilir. Birçok Youtube kanalı ve Technopat da daima sistem toplama videosu çekiyor.
Öyle tabii ama ekran karti fiyatlari uctugu icin mecbur kaliyoruz.

Ciddi misin? Teknobiyotik'in topladığı sistemlerin çoğu Asrock anakartını kullanıyor. Sence bunda bir gariplik yok mu? Sizin tabirinizle hepsinin bir sponsoru var.

Bu arada sakın donanım arşivinin topladığı sistemleri almayınız. Dengesiz sistem oluşturuyorlar. Sistem toplamadan buraya konu açarsanız hazır ve bazı kanalların iyi diye topladığı sistemlerden daha iyi ve mantıklı sistemler önerir gerekli arkadaşlar. :D

Hacı sen iyi misin? Duyduğuma göre Ryzen işlemciler ASRock anakartlarla daha performanslı çalışıyormuş. Ama tabi bunu bir yerden duydum kesin mi bilmiyorum. Hadi olmasa bile ASRock çok iyi anakartlar üretiyor. Kesinlikle kötülenemez.

Katılıyorum bu sözünüze. Tüm bileşenlerin fiyatları çok yüksek özellikle ekran kartlarının. Ne yapacağız ki Vestel'in ultrabook üretmesini bekleriz artık (!) . Nasıl olsa yerli üretim(!) değil mi? :ROFL:
:D Ya aslında o kadar da aşırı geri bir ülke değiliz ama diğer ülkelere göre geriyiz. Şu an PC'den gıdım anlamayan adamın bile ağzında Intel var. Öyle 2-3 şirket kursak ekonomi düzelebilir.

Yahu zaten 1 kere 50 tane kart alsalar anlayacağım. Yetmiyor, yetmiyor ki bu stok sorunu başlıyor. Bu da bencillikten başka bir şey değildir.

Fakat 50 tane kart almakla yetinmiyor ki, hep daha fazla alıyor. Bu tamamen açgözlülüktür. Stok sorunu başlıyor çünkü 1 kere 50 tane kart almakla yetinmiyorlar.

"Bıraksın.," diye bir şey mi duydun ağzımdan ? 1 kere 50 tane kart alsalar tamam, 50 tanenin getirdiği para yetmiyor daha da fazla alıyorlar ve stok sorunu oluşuyor. Daha fazla alıp açgözlülük yapmasınlar diyorum.
Ayrıca sırf onların açgözlülüğü yüzünden düşük bütçeli arkadaşlarımız Fen Lisesi'ni, adam gibi bir üniversiteyi kazanıp adam gibi bilgisayar toplayamıyor.

Ben de onların açgözlülüğünü doğru bulmuyorum :)

Tabi sen sistemini toplamışsın umrunda da olmaz değil mi :)

Eğer bu işten para kazanıyorsa ister 50 tane ister 500 tane alır. Kusura bakma da firmalar kartları herkese yetecek sayıda üretmiyorsa bunun kahrını o adam çekmek zorunda değil. Ya da sen bir tanesini al 49 unu ben alayım demek zorunda da değil. Bu iş keyif ve bütçe işidir. Eğer bütçen yetmiyorsa madenciler, benciller demenin manası yok bence. Evet ben sistemi topladım kafam rahat ama toplamasaydım da gelip burda madenciler, benciller, açgözlüler demezdim. İnsanlar yaşamak için para kazanmak durumundadır. Bu parayı da en kötü ve zor şartlarda kazanmakla en iyi ve rahat şartlarda kazanmak bazen şans işi bazen zeka işidir. Adam zekasını kullanıp bu işin geleceğini görüyorsa ve parasını bankada tutmak yerine bu işe yatırıyorsa ve bundan para kazanıyorsa bizim onlara açgözlü, bencil demek yerine " Helal olsun adam aklını zamanında kullandı şimdi biz onların kartlarını sayarken onlar cebine giren paraları sayıyor." dememiz lazım :)

Eğer bu işten para kazanıyorsa ister 50 tane ister 500 tane alır. Kusura bakma da firmalar kartları herkese yetecek sayıda üretmiyorsa bunun kahrını o adam çekmek zorunda değil. Ya da sen bir tanesini al 49 unu ben alayım demek zorunda da değil. Bu iş keyif ve bütçe işidir. Eğer bütçen yetmiyorsa madenciler, benciller demenin manası yok bence. Evet ben sistemi topladım kafam rahat ama toplamasaydım da gelip burda madenciler, benciller, açgözlüler demezdim. İnsanlar yaşamak için para kazanmak durumundadır. Bu parayı da en kötü ve zor şartlarda kazanmakla en iyi ve rahat şartlarda kazanmak bazen şans işi bazen zeka işidir. Adam zekasını kullanıp bu işin geleceğini görüyorsa ve parasını bankada tutmak yerine bu işe yatırıyorsa ve bundan para kazanıyorsa bizim onlara açgözlü, bencil demek yerine " Helal olsun adam aklını zamanında kullandı şimdi biz onların kartlarını sayarken onlar cebine giren paraları sayıyor." dememiz lazım :)
Sert davrandıysam pardon da benim demek istediğim bunun gıdım değişiği.
Şimdi adam 100 tane alıyor kart. 100 tanesinin getireceği para hayvan gibi. Ama 100 tane yetmiyor da daha fazla alıyorlar. Bu bence açgözlülüktür. 1 kez 100 tane alsalardı zaten bu stok sorunu devam etmezdi :)

Hacı sen iyi misin? Duyduğuma göre Ryzen işlemciler ASRock anakartlarla daha performanslı çalışıyormuş. Ama tabi bunu bir yerden duydum kesin mi bilmiyorum. Hadi olmasa bile ASRock çok iyi anakartlar üretiyor. Kesinlikle kötülenemez.

Asıl sen iyimisin? sırf yazmak için yazmayın ya. Yazdıklarımdan ''ASRock kötü almayın'' sonucunu mu çıkardın. Ayrıca duyumlar ile hareket etmeyin. ASRock'ta nasıl daha performanslı çalışıyormuş. Gördüğüm kadarıyla en stabili ASUS.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı