Toplanan R5 5600X sistemde RGB kontrolleri

salman006

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Yeni bir sistem topladım. Bu sistemde RAM'leri iCUE ile kontrol edebiliyorum ekran kartı için ise RGB Fusion 2.0 kullanıyorum. RAM'lerin kontrolünü RGB Fusion ile yapan birkaç kişi gördüm ancak nasıl yapılacağını bulamadım bilgisi olan var mı? Kullandığım kasa ARGB fanlara sahip ve RGB Fusion 2.0 desteği mevcut RGB düğmesini kullanarak renkleri değiştirebiliyorum ancak RGB Fusion'dan kasayı hiçbir şekilde görüntüleyemiyorum RGB düğmesine basılı tuttuğumuzda beyaz ışık yanıp söner ve resetlenir şeklinde yazılar okudum denedim ancak yine olmadı bu konuda bilgisi olan var mı?
Thermaltake View 200 TG 650W 80+ USB 3.0 ARGB ATX Mid Tower Kasa
Gigabyte B550M DS3H 4733MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart
AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm MPK İşlemci
Corsair Vengeance RGB Pro 32 GB (2x16) 3600 MHz DDR4 CL18 cmW32GX4M2D3600C18 RAM
Gigabyte RTX 3060 Ti Gaming OC Pro 8G GV-N306TGAMINGOC Pro-8GD 256 Bit GDDR6 8 GB Ekran Kartı
Goodram 1TB PX600 GEN4x4 M.2 NVMe SSD (5000 MB Okuma / 3200 MB Yazma)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kontrolcünün argb portuna bağlı olduğunu kontrol ettiniz mi?

Ayrıca Gigabyte yazılım konusunda rezalet. Ben de Aorus B450 Elite kullanıyorum kontrolcünün kendi modları daha iyi. RGB Fusion gecikme yapıyor senkronize çalışmıyor çoğu zaman ve modları çok kısıtlı.
Mesela müzik modumda net 2-3 saniye gecikme var.

Kontrolcünün argb portuna bağlı olduğunu kontrol ettiniz mi?

Ayrıca Gigabyte yazılım konusunda rezalet. Ben de Aorus B450 Elite kullanıyorum kontrolcünün kendi modları daha iyi. RGB Fusion gecikme yapıyor senkronize çalışmıyor çoğu zaman ve modları çok kısıtlı.
Mesela müzik modumda net 2-3 saniye gecikme var.
Müzik modu vs kullanmayacağım ekran kartı ramler ve kasa senkron görünsün yeterli benim için. Rgb kontrolcüsü bağlı ancak anakartta ki argb girişini bilmediğim için emin değilim. ramler hakkında bilginiz var mı acaba

Anakartınız destekliyor RGB Fusion üzerinde direkt gösteriyor olması lazım.

Şu sürümü dener misiniz?
Rgb fusion üzerinde sadece ekran kartı görünüyor. İcue ile ramleri kontrol ettiğimde fusion üzerinden ram de görünüyor ancak müdahale edemiyorum çalışmıyor. Kasa hiç bir şekilde görünmüyor şuanda işteyim bu sürümü akşam deneyeyim denedikten sonra bilgi vereyim.

Maalesef yine görmedi
Anakartınız destekliyor RGB Fusion üzerinde direkt gösteriyor olması lazım.

Şu sürümü dener misiniz?

@Things itopya üzerinden topladım sistemi kurulmuş olarak elden teslim aldım acaba anakarta yanlış bağlantı yapmış olabilirler mi rgb çalışıyor ama dediğim gibi uygulamada yok

Dosya Ekleri

• resim_2023-07-06_191147539.png
    resim_2023-07-06_191147539.png
    91,4 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
Rgb fusion üzerinde sadece ekran kartı görünüyor. İcue ile ramleri kontrol ettiğimde fusion üzerinden ram de görünüyor ancak müdahale edemiyorum çalışmıyor. Kasa hiç bir şekilde görünmüyor şuanda işteyim bu sürümü akşam deneyeyim denedikten sonra bilgi vereyim

Rgb fusion üzerinde sadece ekran kartı görünüyor. İcue ile ramleri kontrol ettiğimde fusion üzerinden ram de görünüyor ancak müdahale edemiyorum çalışmıyor. Kasa hiç bir şekilde görünmüyor şuanda işteyim bu sürümü akşam deneyeyim denedikten sonra bilgi vereyim.

Maalesef yine görmedi

@Things itopya üzerinden topladım sistemi kurulmuş olarak elden teslim aldım acaba anakarta yanlış bağlantı yapmış olabilirler mi rgb çalışıyor ama dediğim gibi uygulamada yok
Olabilir, kontrol edin derim.

Olabilir, kontrol edin derim.
Bağlantı şemasını tam olarak bilmiyorum bilginiz var mı acaba tam olarak nasıl olmalı fan kontrolcüsünün üstünde ince bir kablo var o kablo anakarta bağlı ama tam olarak nasıl bağlanması gerektiğini bilmediğim için net bir şey diyemiyorum.

Kasayı açıp biraz kurcaladım. Benim anakartim rev1.5 ve bunda argb çıkışı yokmuş fan kontrolcunun de argb kısmı boşta duruyor zaten sorunu buldum. Cevaplar için teşekkür ederim 🙏

Son düzenleme:

Geri
Yukarı