Çözüldü Toplanan sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TheImaMm1905

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, sistemi yeni topladım fakat hiç start vermiyor. Power SW kablosunu düzgün taktığıma eminim. Bu arada anakart, işlemci, Power ve kasayı ikinci el aldım.

IMG_20230916_083003.jpg
IMG_20230916_083003.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler sorunu çözdüm 6 pinlik CPU kablosu yerine PCI kablosu takmışım. Değiştirince düzeldi.
İşlemcinizin APU işlemcisi var mı ? Gördüğüm kadarıyla sisteminizde ekran kartı yok. Ekran kartı yoksa ve APU işlemciniz de yoksa bilgisayarınızın açılmaması gayet normal çünkü görüntü gösterecek elemanı yok.

Arkadaşlar, sistemi yeni topladım fakat hiç start vermiyor. Power SW kablosunu düzgün taktığıma eminim. Bu arada anakart, işlemci, Power ve kasayı ikinci el aldım.

Eki Görüntüle 1945395Eki Görüntüle 1945396

Bunun yüzlerce ihtimali olabilir hele ki bazı parçaları ikinci el almışsınız.

İşlemcinizin APU işlemcisi var mı? Gördüğüm kadarıyla sisteminizde ekran kartı yok. Ekran kartı yoksa ve APU işlemciniz de yoksa bilgisayarınızın açılmaması gayet normal çünkü görüntü gösterecek elemanı yok.

Görüntü vermeden önce fanların dönmediğinden bahsetmiş konu sahibi.

Ekran kartı takmamışsınız. Eğer işlemcinizin dahili grafik birimi yoksa ekrana görüntü gelmez. Ayrıca bir sürü ihtimal var. Sistemi tamamen söküp yeniden toplayın, çalışmazsa bir bilgisayarcıya danışabilirsiniz.

Bence işlemci anakart uyumunda sorun yaşıyorsunuz.

Ekran kartı takmamışsınız. Eğer işlemcinizin dahili grafik birimi yoksa ekrana görüntü gelmez. Ayrıca bir sürü ihtimal var. Sistemi tamamen söküp yeniden toplayın, çalışmazsa bir bilgisayarcıya danışabilirsiniz.

Abi adam görüntü vermiyor demiyor kasa hiç çalışmıyor diyor.

Çözülmedikçe bir sonraki aşamaya geçerek bunları deneyin.

-Sistemde kısa devreye sebep olan bir kablo var mı, soketler tam oturmuş mu kontrol edin.
-Power SW, pinlerini siz tornavida ile birleştirin.
-PSU'nun sistemdeki kablolarını çıkarıp, 24 pinli soketten siz start verin.
-PSU çalışıyorsa, büyük ihtimal kasa üzerinde fazladan anakart yükseltme vidası bıraktınız, oda kısa devreye sebep oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı