Toplantı sonrası sınav açıklaması yapılmaması

xelys

Hectopat
Biliyorsunuz ki bugün saat 17:00'da gerçekleşen bilim kurulu toplantısından sonra Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu. Sınavlar hakkında bir açıklama yapılmaması üzerine Twitter'da #mebartıkduybizi #ziyaselcukistifa gibi taglar açıldı. Siz ne düşünüyorsunuz?

Herkes tag açmak yerine ders çalışsa sonuç çok farklı olurdu. Açıkçası evinde yaşlı insanları, kronik hastası olanlar veya imkânı olmayıp hiç derslere katılamayan insanlar haricî iptal olsun diyenlerin hepsi ders çalışmak yerine oyun oynadılar yattılar şimdi de ağlıyorlar. Klâsik öğrenci milleti kimse kimseyi kandırmasın.

Milli Eğitim Bakanlığı sınavlara çok açmış. Öyle bir aç ki, evinde tableti, interneti olmayan çocukları yüz yüze sınava çağırıyor. Sınav olmasak ne olur, ölür müyüz?

Herkes tag açmak yerine ders çalışsa sonuç çok farklı olurdu. Açıkçası evinde yaşlı insanları, kronik hastası olanlar veya imkânı olmayıp hiç derslere katılamayan insanlar haricî iptal olsun diyenlerin hepsi ders çalışmak yerine oyun oynadılar yattılar şimdi de ağlıyorlar. Klâsik öğrenci milleti kimse kimseyi kandırmasın.
Kesin öyledir ya, tüm suç öğrencilerde. Öğrenciler kim ki zaten? Etrafında covid olanlar olabilir, psikolojisi de bozulabilir ama öğrenci işte abi ne yapacaksın? Tek amacı ders çalışmak bu hayatta değil mi? Bu öğrencilerin hepsi robot.

Olay derste değil ama derse değinelim. Kolaysa siz çalışın 36 üniteyi de görelim kaç alıyorsunuz. Gelip burada hiçbir şey bilmeden eleştiri yapmayın! Diyelim ki çalıştınız 100 aldınız ama etrafınıza bir bakın bakalım kaç kişi 100 almış? Eğitim sadece siz 100 alınca iyi olmuyor efendim, öyle bir dünya yok.

Öğrencilerin psikolojisi bozuk ama bunu asla ciddiye almayacaksınız, biliyorum çünkü siz öğrencileri robot olarak görüyorsunuz. Öğrencilerin hayatı yokmuş gibi düşünen insanları da hiç sevmem açıkçası. Hayatınızda başarılar dilerim.

Şahsen bende sınav olmasına karşıyım arabası olmayan insanlar mecbur toplu taşımayı kullanacaklar (okulları yakın değilse) sınav gününde arabası olmayan çoğu kişinin toplu taşımaya bineceğini var sayarsak ve toplu taşımanın sınav günü tıklım tıklım olucağını düşünürsek bu corona virüsü için bayram olur.

Kesin öyledir ya, tüm suç öğrencilerde. Öğrenciler kim ki zaten? Etrafında covid olanlar olabilir, psikolojisi de bozulabilir ama öğrenci işte abi ne yapacaksın? Tek amacı ders çalışmak bu hayatta değil mi? Bu öğrencilerin hepsi robot.
Katılıyorum, düzgün bir eğitim olmadığının öğrenciler de öğretmenler de farkında ancak MEB hala sınavların yapılması gerektiğini düşünüyor, hem de yüz yüze. Hele bazı okullar kendi sınavlarını soruları önceden vererek yapmışken.

Üstelik yatılı okul öğrencileri ve şu anda okullarının olduğu şehirde bulunmayan öğrenciler yakınlarındaki bir okulun sınavına giriyorlar. Aynı okulun öğrencileri farklı sınavlara giriyor yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı