Çözüldü Toplu dosya ismi değiştirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CGSAN

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben Spotify'dan bir müzik indirmek için internete Spotify converter MP3 yazmıştım ve dosyalarımı attığımda çalışmıştı ve indirmişti fakat dosya isimlerine baktığımda hepsinin başında kendi sitelerinin isimlerinin yazdığını fark ettim. Bunlara tek tek uğraşmalı mıyım yoksa herhangi bir program var mı başındaki reklamı silmek için?

Dosya Ekleri

• 1679308987215.png
    1679308987215.png
    96,4 KB · Görüntüleme: 111
Çözüm
Öncelikle böyle iğrençlikler yapmayan çok daha güzel yerler var, onları kullanın.

Büyülü sözleri bir .bat dosyasına kaydedip ilgili klasöre atın. O klasörde adres çubuğuna cmd yazıp enter'a basın. Örneğin a.bat olarak yaptığınızı varsayalım.
a "[SPOTIFY-DOWNLOADER.COM] " "*.mp3" yazıp enter'a basın. Elimde FLAC olduğu için onunla denedim, çalışıyor.

Ama mesela görseldeki ilk şarkının adı boş olur, o tip şeylerde çalışmayabilir.

Kod:
::a.bat  prefix  fileMask
@echo off
setlocal
for %%A in ("%~1%~2") do (
  set "fname=%%~A"
  call ren "%%fname%%" "%%fname:*%~1=%%"
)
Öncelikle böyle iğrençlikler yapmayan çok daha güzel yerler var, onları kullanın.

Büyülü sözleri bir .bat dosyasına kaydedip ilgili klasöre atın. O klasörde adres çubuğuna cmd yazıp enter'a basın. Örneğin a.bat olarak yaptığınızı varsayalım.
a "[SPOTIFY-DOWNLOADER.COM] " "*.mp3" yazıp enter'a basın. Elimde FLAC olduğu için onunla denedim, çalışıyor.

Kod:
::a.bat  prefix  fileMask
@echo off
setlocal
  set "fname=%%~A"
)

Son düzenleme:
Çözüm

Büyülü sözleri bir .bat dosyasına kaydedip ilgili klasöre atın. O klasörde adres çubuğuna CMD yazıp Enter'a basın. Örneğin a.bat olarak yaptığınızı varsayalım.
a "[SPOTIFY-DOWNLOADER.COM] " "*.mp3" yazıp Enter'a basın. Elimde FLAC olduğu için onunla denedim, çalışıyor.

Kod:
::a.bat prefix fileMask.
@echo off.
setlocal.
 set "fname=%%~A"
)

İşe yaradı teşekkür ederim.
1679330515600.png

Yeni konular

Geri