Tor Browser nasıl varsayılan tarayıcı yapılır?

1. Her sistemin açığı olduğu gibi, bunun da açığı var. İnternette takip edilemez olmak mümkün değil.
2. Ayarlarda varsayılan uygulamalar bölümünden yapmak mümkün.

Tor Browser indirdim ve beğendim. Gayet güvenli ve takip edilemez ancak bir sorun var. Varsayılan tarayıcım olarak ayarlayamıyorum.
Yardım eder misiniz?

Windows 10 Home X64.

Sakın özel hesaplarınızı girmeyin! Bu sizin tüm Tor ağındaki beyaz bayrak taşıyan insanların arasında siyah bayrak taşıyormuş tarzında görünmenize sebep olur. Arkadaşların dediği gibi takip edilebilir ama normal makale vb. şeyler okuduğunuzda sizin olduğunuzu bilemezler diye düşünüyorum çünkü bunu yapan kaç milyon insan vardır kim bilir? O yüzden hiç kimse sizin hangi makaleye baktığınızı bilemez ama tabii ki Dark Web'e girene kadar :) . Oraya girdiğinizde sizi sazan avı için bekliyor olacaklar :) . Ha bir de bazı. Onion siteler de sizin kim olduğunuzu falan bulmaya çalışabiliyormuş. Mesela bir yazıda Facebook vb. Tor ağı için kurulmuş sitelerin kim olduğunu bulmak içiN yapılmış siteler varmış diye okumuştu. Yani Tor ağı varsayılan browser olarak kullanmak imkansız. Tabii ki aşırı iyi bilgiye sahip olan birisi kullanabilir.
Hepsi şahsi görüşürümdür.

Dosya Ekleri

• Screenshot_14.png
    Screenshot_14.png
    22,8 KB · Görüntüleme: 89

Yeni konular

Geri
Yukarı