Tor'da aratılan ürünler reklam olarak çıkıyor

fps_lover

Picopat
Merhaba, Tor tarayıcı kullanarak geçen gün bir ürüne bakmıştım Amazon'dan.
Tor varsayılan olarak DuckDuckGo ile arama yapıyor ama verilerim nasıl oluyorsa birilerinin eline geçmiş.
JavaScript de kapalı ayrıca. Bugün normal tarayıcımı kullanırken önüme arattığım ürünün reklamları çıkmaya başladı.
Keylogger gibi bir virüs mü bulaşmıştır yoksa verilerim satılmış mıdır? Hiçbir şekilde arama yapmak için Google'u kullanmadım.

Normal hocam bu diğer arama motorları için de geçerli arama motorlarında yaptığınız aramalar bir yere kaydedilir ve arama motorları o dataları para karşılığında e ticaret sitelerine satar. E ticaret sitelerinde bu dataları değerlendirerek önününüze bu datalara uygun reklamlar çıkartır. Ama yine de Tor kullanmanızı tavsiye etmiyorum sonuçta Deep web ve Dark web gibi sitelere gitmek için kullanılan bir motor.

Tüm tarayıcı ve arama motorlarının geliri reklam olduğuna göre verileri kullanmaları normaldir.

Özgür tarayıcılar hariç.

Merhaba, Tor tarayıcı kullanarak geçen gün bir ürüne bakmıştım Amazon'dan.
Tor varsayılan olarak DuckDuckGo ile arama yapıyor ama verilerim nasıl oluyorsa birilerinin eline geçmiş.
JavaScript de kapalı ayrıca. Bugün normal tarayıcımı kullanırken önüme arattığım ürünün reklamları çıkmaya başladı.
Keylogger gibi bir virüs mü bulaşmıştır yoksa verilerim satılmış mıdır? Hiçbir şekilde arama yapmak için Google'u kullanmadım.

Amazon hesabın ile giriş yaptıysan normal ya da daha önce bu ürün ile ilgili arama yaptıysan ondan olabilir.

Arkadaşlar anladım verileri satarlar da zaten ben takip edilmemek için Tor kullanmıştım. Herhangi bir çereze onay vermedim zaten DuckDuckGo engelliyor. Herhangi bir şekilde hesap da açmamıştım işin ilginci tamamen anonimdim.

@avis1 özgür yazılımlar %95 kar amacı gütmeyen bir şekilde geliştirilir. En iyi örnek Mozilla Firefox, bir vakıf tarafından geliştiriliyor ve kar amacı gütmüyor, güvenilir olduğuna eminiz çünkü açık kaynak kodlu.
her açık kaynak yazılım özgür yazılım değildir

@avis1 özgür yazılımlar %95 kar amacı gütmeyen bir şekilde geliştirilir. En iyi örnek Mozilla Firefox, bir vakıf tarafından geliştiriliyor ve kar amacı gütmüyor, güvenilir olduğuna eminiz çünkü açık kaynak kodlu.
her açık kaynak yazılım özgür yazılım değildir
Evet eminim öyledir.

Geri
Yukarı