Tor'dan nasıl IP adresi sızabilir?

cilgin.cizer

Decapat
Daha fazla  
Ben Tor kullanarak "what is my IP" yazıp bir siteye girdim ve Türkiye'de olduğumu bildi. Bu nasıl mümkün olabilir?

2. sorum: Tor köprüsünü engelleyen internet servis sağlayıcısı mı oluyor? Sorunsuz bir şekilde kullanırken bir gün hata vermişti, Google'dan baktım. Çözdüm ama böyle demişler. Bu doğru mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Tor kullanarak "what is my IP" yazıp bir siteye girdim ve Türkiye'de olduğumu bildi. Bu nasıl mümkün olabilir?

2. sorum: Tor köprüsünü engelleyen internet servis sağlayıcısı mı oluyor? Sorunsuz bir şekilde kullanırken bir gün hata vermişti, Google'dan baktım. Çözdüm ama böyle demişler. Bu doğru mu?

Turkcell Superbox kullanıyorsan katı VPN önlemleri var diye biliyorum gerisini başkaları anlatır çok bilgim yok.

Türk Telekom kullanıyorum.

O siteyi SS almamıştım, keşke alsaymışım çünkü bulamadım bir daha. Diğer siteler Tor exit Node'ları söylüyor.

Türk Telekom için bir bilgim yok.
Vodafone kullanıyorum ve Tor ile girince IPv4 yok IPv6 için bir şeyyler uydurdu Firefox içinse IPv4 normal gösterirken IPv6 yoktu.

Acaba konum için siteye izin vermiş olabilir misin?

Acaba konum için siteye izin vermiş olabilir misin?
Emin değilim ama sanmıyorum. Normalde konum isterken izin isteyen Google Maps bile hiçbir şey sormadı.

Ekran Alıntısı.PNG

Dediğim gibi girdiğim sitenin hangi site olduğunu hatırlamıyorum.
Ya hocam Allah iyiliğini versin. Tor'da sürekli farklı yerlerde gözükürsün. O yüzden öyle gösteriyor. Bak bir süre sonra tekrar siteyi yenile. Bu sefer yine farklı yerde olacaksın. Ben de sürekli Türkiye gösteriyor sanıyorum.

Özetle sorun yok. Herşey olması gerektiği gibi.
Tor'u kapattı ise çerezler izinler siliniyor Firefox'ta olduğuna göre kapatmış girsede sonuç alamaz.
Evet haklısınız bu arada zaten şimdi kendim bakınca site de konum erişimi istemiyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı