Torku vs Ülker vs Eti

Hocam ben Torku Banada dışında hiçbir Torku ürününü sevmiyorum. Banada'yı da para Nutella'ya yetmeyince alıyoruz tabi... :D
Benim için: Ülker > ETİ >>> Torku
Ülker ile ETİ birbirine çok yakın ama sanki daha kaliteliymiş gibi ürünleri de daha pahalı yapan Torku malzeme kalitesi ile de açık ara sonuncu benim için. Ülker'e en öne atan etken ürünlerinde daha az sağlıksız malzemelere yer vermesi. Ki bu malzemelerle de aynı lezzet elde edilebiliyor ama muhtemelen ETİ daha uygun olduğu için diğer malzemeleri tercih ediyor.

Damak zevki kişiye göre şekillenir. İkisinin de güzel ürünleri var ama Ülker'in şeker oranı bir tık fazla gibi; Eti şeker oranını daha iyi ayarlıyor gibi geliyor bana. Ayrıca tat dışındaki bir sebep de Ülker'e karşı antipati oluşturmuyor değil :)

Torku en dandiği. Bu açık ara kesin olan bir gerçek.

Ülker ve Eti de kategorisine göre iyi ürünler var. Kekte mesela Eti daha iyiyken; bisküvi konusunda Ülker firmasının daha kaliteli işler yaptığını düşünüyorum.

Sanıyorum kalite olarak Torku daha iyi, Ülker ürünlerinin çoğunu tüketemiyorum affedersin leş Eti'nin de ondan geri kalır yönü yok. İçinde muz olmayan muzlu gofretler, dibine kadar basılmış mısır şurubu, mideye oturan kekler, %4 fındık içeren Çokokrem ne ararsan var. Geçenlerde bir Torku Miniki Çiftliği diye bisküvi yedim işte biraz kalite vardı onda.

Alın bir paket Cote d'Or fındıklı çikolata, Pepperidge Farm kurabiye yiyin zaten anlayacaksınız yerli ürünlerin nasıl bir çöp olduğunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı