Torrent dosyasını Anti-Virüs programı ile tarama

Felix76

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar legal olarak Torrent üzerinden indireceğim bir dosyanın güvenilirliği konusunda şüphelendim. O yüzden Anti-Virüs programımla (Malwarebytes) tarama yaptım herhangi bir virüs bulunmadı dendi. Dosyayı Torrent'ten indirme durumumda herhangi bir risk var mıdır?

Risk her zaman vardır ama taramak için Virustotal sitesini öneririm.
Söylediğiniz siteden de dosyayı tarattırdım herhangi bir virüs belirtmedi. Risk her ne kadar da olsa sanırım küçük çaplı halledilebilir olur büyük ihtimalle yardımınız için teşekkürler.

Söylediğiniz siteden de dosyayı tarattırdım herhangi bir virüs belirtmedi. Risk her ne kadar da olsa sanırım küçük çaplı halledilebilir olur büyük ihtimalle yardımınız için teşekkürler.
Sanal makine kurup oraya indir dosyaları sana basit bir tavsiye. Oradan istediğin şeye bak. Virüs olsa bile ana bilgisayara bulaşmaz.

Sanal makine kurup oraya indir dosyaları sana basit bir tavsiye. Oradan istediğin şeye bak. Virüs olsa bile ana bilgisayara bulaşmaz.
Deneyeceğim yardımınız için teşekkür ederim bu saatte de zahmet oldu size de. 😅
Torrent'e bulaşmamanı öneririm. İlk başlarda fark etmezsin ama zaman yavaşlar bilgisayarın.
Gerekli olmadığı durumlarda bulaşmam da işte şu anlık lazım oldu diyelim.

Torrent büyük oranda yasa dışı dosyaların paylaşım alanıdır. Legal dosya kendi sitesinden zaten ücretsiz indirilebilir. Örneğin uTorrent yasal programdır, kendi sitesinden ücretsiz ve yasal indirilir. Ama bu programla indirebileceklerin çoğu zaman yasa dışıdır tavsiyem RAR dosyasından çıkan dosyası mutlaka Windows Defender'a tarat. Çok sakat olma ihtimali olduğunu düşünüyorsan ayrıca bir virüs programına tarat. Kırılıp yüklenebilen bir virüs programına taratma. Kelin merhemi olsa kendi başına sürer derler eskiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTA remastered'lar için yapıyorsun sanırsam :D Benim kişisel dosyalarım harici HDD'de. Oyunlar D diskinde ve Windows C diskinde. Arada save dosyalarımı yedekliyorum, sorun olduğunda formatı atıyorum. Zaten maksimum 2 saatimi alıyor.

Soruna bağlaştırırsam PC'ye Kaspersky kur.

Torrent büyük oranda yasa dışı dosyaların paylaşım alanıdır. Legal dosya kendi sitesinden zaten ücretsiz indirilebilir. Örneğin uTorrent yasal programdır, kendi sitesinden ücretsiz ve yasal indirilir. Ama bu programla indirebileceklerin çoğu zaman yasa dışıdır tavsiyem RAR dosyasından çıkan dosyası mutlaka Windows Defender'a tarat. Çok sakat olma ihtimali olduğunu düşünüyorsan ayrıca bir virüs programına tarat. Kırılıp yüklenebilen bir virüs programına taratma. Kelin merhemi olsa kendi başına sürer derler eskiler.
Dediğim gibi ilk olarak Malwarebytes'a tarattım ardından da arkadaşın söylediği sitede tarattım. İkisinde de herhangi bir virüs bulunmadı. Benim burada korktuğum bu dosyayı Torrentte kurduktan sonra bilgisayara büyük çaplı bir virüs bulaşması. Küçük çaplı virüs zaten virüs taramasıyla halledilir.
GTA remasteredlar için yapıyorsun sanırsam :D Benim kişisel dosyalarım harici HDD'de. Oyunlar D diskinde ve Windows C diskinde. Arada save dosyalarımı yedekliyorum, sorun olduğunda formatı çakıyorum. Zaten maksimum 2 saatimi alıyor.

Soruna bağlaştırırsam PC'ye Kaspersky kur.
Yok ya Torrentten oyun muhabbetini ben yıllar önce bıraktım. Benim amacım başka dediğim gibi dosyayı Torrentten kurduktan sonra herhangi büyük çaplı bir sorun yaşatır mı diye merak ettim. 😅

Geri
Yukarı