Torrent dosyasını Anti-Virüs programı ile tarama

Torrentte dosya kurmak kısmını anlamadım. Bilgisayarındaki bir programa içine ayrı bir program kurarım diye mi korkuyorsun?
Şöyle izah edeyim ben bir Torrent dosyası aldım ve bu dosyayı anti-virüs programımla tarattım. Herhangi bir tehdit bulmadı. Ben şimdi bu Torrent dosyasını Torrentten kursam herhangi bir virüs bulaşma durumu yaşanır mı? Yaşanırsa da tehdit olarak ne kadar olur?

İşte onu diyorum. Torrent bir indirme aracıdır ve indirdiğin herşey bilgisayarının harddiskine kaydolur. Torent dosyasını torentten kuramazsın. Torent ile indirir pc ne kurarsın. Torentten veya başka yerden pc ne yüklenen her yazılım, video, oyun vb potansiyel tehdittir. Sen bu tehditi göze alır ve kurarsın, izlersin, açarsın vb. Tedbirli olayım diyorsan izlemeden, açmadan, kurmadan önce defender a, anti virüs programına, sitelere vb. tarat. Ama kimse sana asla bir sey olmaz diyemez. Özetle eşeğini sağlam kazığa bağla, risk almadan önce yedek al, sonra ya nasip...

Galiba "torrent" uzantılı dosyadan bahsediyorsunuz. Onda virüs olmayıp, onunla indireceğiniz dosyalar her neyse virüslü olma ihtimali mevcuttur. Torrent indirmesi bittikten sonra, inen dosyaları çalıştırmadan önce tekrar virüs taramasından geçirmeniz gerekir.

İşte onu diyorum. Torrent bir indirme aracıdır ve indirdiğin herşey bilgisayarının harddiskine kaydolur. Torent dosyasını torentten kuramazsın. Torent ile indirir pc ne kurarsın. Torentten veya başka yerden pc ne yüklenen her yazılım, video, oyun vb potansiyel tehdittir. Sen bu tehditi göze alır ve kurarsın, izlersin, açarsın vb. Tedbirli olayım diyorsan izlemeden, açmadan, kurmadan önce defender a, anti virüs programına, sitelere vb. tarat. Ama kimse sana asla bir sey olmaz diyemez. Özetle eşeğini sağlam kazığa bağla, risk almadan önce yedek al, sonra ya nasip...
Anladım teşekkür ederim.
Galiba "torrent" uzantılı dosyadan bahsediyorsunuz. Onda virüs olmayıp, onunla indireceğiniz dosyalar her neyse virüslü olma ihtimali mevcuttur. Torrent indirmesi bittikten sonra, inen dosyaları çalıştırmadan önce tekrar virüs taramasından geçirmeniz gerekir.
Evet anladım, dosyayı çalıştırmadan önce anti-virüs taramasını da yapmam sağlıklı olacaktır. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Malwarebytes satın aldınız mı almadıysanız gerçek zamanlı koruma sağlar mı bilmiyorum uzun süredir Malwarebytes kullanmadım. Bu kadar endişeleniyorsan ücretsiz Kaspersky Cloud kurabilirsin.

".torrent" dosyasında izleyici bilgileri, dosya bilgileri gibi bilgiler oluyor, dosyanın kendisi olmuyor. Dosyanın kendisini indirdikten sonra tarama yapmanız gerekmekte.

Geri
Yukarı