Torrent indirme hızı arttırma

Avardenk

Centipat
Arkadaşlar çok sayıda insan aynı Torrent'e yüklenince indime hızı çok az gönderme hızı çok yüksek oluyor malum. İnternetim 24Mbps fakat şu anda indirdiğim içerik 2.5Mbps ile iniyor. Download hızını arttırmanın bir yolu yok mudur?
Not: Forumda korsana karşı çok kişi olduğunu biliyorum ancak Torrent sadece korsan içerik değil yasal içeriklerinde paylaşılabildiği bir araçtır zira neyi indirdiğimide söylemedim bu başlığın altına konuyla alakasız şeyler yazmazsanız sevinirim.

1680023580871.png

Son düzenleme:
Arkadaşlar çok sayıda insan aynı Torrent'e yüklenince indime hızı çok az gönderme hızı çok yüksek oluyor malum. İnternetim 24Mbps fakat şu anda indirdiğim içerik 2.5Mbps ile iniyor. Download hızını arttırmanın bir yolu yok mudur?
Not: Forumda korsana karşı çok kişi olduğunu biliyorum ancak Torrent sadece korsan içerik değil yasal içeriklerinde paylaşılabildiği bir araçtır zira neyi indirdiğimide söylemedim bu başlığın altına konuyla alakasız şeyler yazmazsanız sevinirim.

Eki Görüntüle 1718139

qBitTorrent ile deneyin.

Last of Us iniyor. Torrent'e hız artırma falan çoğu zaman imkansız hızınızla alakası yok izleyici falan ekleyebiliyorsunuz fakat yine de çok faydası olmaz.

Eki Görüntüle 1718139

Hocam YouTube'da falan var nasıl arrtılır diye

24Mbps download hızınız varsa 4Mbps upload hızınız var demektir. Bağlantınız asimetrik. Upload en azından yarısını verin, başka bir yerde de upload zorlamayın ki download hızını etkilenmesin. Ben de upload free yapınca problem yaratıyor. 75Mbps download hızımı 30Mbps'e düşürüyor. Bu yüzden upload sınırlandırma yapıp 5Mbps bırakıyorum mecbur.

Geri
Yukarı