Torrent oyun bilgisayara zarar verir mi?

Oyun fiyatları Amerika gibi ülkelerde 60 dolar 4 saat çalışıp bir oyun alabiliyorlar ama Türkiye'de 300-400 TL yaklaşık 1-2 gün ediyor kimse de birkaç saat oynayıp köşeye atacağı oyuna o kadar fazla para vermek istemiyor burada ne halk suçlu ne de oyun yapımcıları onlar nasıl olsa 60 dolara satıyorlar dolar kuru yüzünden ne oluyorsa oluyor. Sadece torrent kullananlarda suç bulmak doğru değil adam 3000 TL'ye sistem topluyor zar zor RAM fiyatı kadar oyun alması beklenemez ki.
Paranın olmaması çalmayı haklı çıkarmaz. İsterse üç kuruş kazancı olmasın hırsızlık hırsızlıktır. Burda bahsettiğiniz halk suçlu.

Forumda Recep Baltaş'ın bile para bulamayınca crack kullandığı biliniyorsa. Cidden paran yoksa 300-400₺ lik oyunlar için belki kullanılabilir. Virüs riski her daim var.

:D? Hırsızlık yaptığı için?

Aynen öyle kardeşim ekonominin hiç sunu yok durumu gayet iyi açıkladım fiyat farkı da çırılçıplak ortada çocuk topluyor 3000 TL'ye sistemini RAM fiyatı anakart fiyatı kadar oyun almasını bekliyorsunuz fiyatlar Amerika'daki ile eşit olsa korsan kullananların yüzde 80I kullanmaz zaten.

Yeni sistem topladım fakat oyun fiyatları çok pahalı, Single oyunları torrent ile indirirsem bilgisayara bir zarar verir mi?

Kesin cevap verilemez buna, kimi site var 30 oyun indirsen bile virüs bulaşmaz, kimi torrent sitesi var direkt bulaşır, kimisi var güvenilir sitenin yanlış linkinden indirip trojandır trojan diyor, yani bu torrentten kesin virüs gelir saçmalığı bahsettiğim kişiler yüzünden ortaya çıktı, gidiyorlar ya yanlış linkten ya da siteden indiriyorlar, sonra virüs bulaşınca "bak kardeşim ben torrent indirdim virüs ehu ehu" diyorlar, neyse tahminen bir moderatör, korsan emek hırsızlığıdır ve virüs riski yüksektir vs bir şey yazıp konuyu kilitleyecek, ben biraz daha devam ettirirsem arada kaynayabilirim :D.
Yanıtlara hiç bakmadan yazıyorum en az 5 kişi "emek hırsızlığı cart curt hırsızsınız ehu" falan yazmıştır.

Hocam Steam oyunları çok pahalı geliyorsa hemen korsana yönelmek güzel bir çözüm değil.
Hem bilgisayar zarar görebilir. Hem de etik değil. Eğer uygun ve kaliteli oyunlar indirmek istiyorsanız aşağıdaki siteleri öneririm. Oyunlar kesinlikle orijinal.
Sanal Gamers'ta oyun fiyatlarının bu kadar ucuz olması nasıl mümkün? Sadece Horizon 200 liradan fazla ederken 100 liraya 100 oyun veriyor.

Çünkü key olarak değil hesap veriyorlarmış. Korsan etik değil diyip dolandırıcılığa teşvik etmeniz komikmiş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı