Torrent'ten indirme yapmak ekran kartına ve HDD'ye zarar verir mi?

Pomakf

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel I5 12600KF
İntel ARC A750 8GB
Gigabyte H610M H V2 DDR4 3200MHZ
Goodram 8x2 16GB
Selamünaleyküm.
Torrent indirmede yok ekran kartına zarar, yok hard diske zarar falan deniliyor. Bunların doğruluğu nedir veya bilinen başka bir zararı var mı?
Virüs ve trojan kısmı biraz şans galiba.
Malum oyunlar çok pahalı olduğu için bu yola başvuracağım galiba.
Sizce indirmeli miyim yoksa sabredip parayla alınır mı?

Selamünaleyküm.
Torrent indirmede yok ekran kartına zarar, yok hard diske zarar falan deniliyor. Bunların doğruluğu nedir veya bilinen başka bir zararı var mı?
Virüs ve trojan kısmı biraz şans galiba.
Malum oyunlar çok pahalı olduğu için bu yola başvuracağım galiba.
Sizce indirmeli miyim yoksa sabredip parayla alınır mı?
Bir virüsün donanıma zarar vermesi bildiğim kadarıyla pek mümkün değil ama istisnalar vardır illaki. Bu arada korsan hiçbir şeyi önermem, ben de mercedese çok binmek istiyorum ama gidip çalmıyorum. Binmemek de bir tercih.

İstisnalar dediğim de uç örnekler, mümkün değil desek yanlış olmaz yani.

Torrent ve korsan oyun ile ilgili araştırma yapmadan bu işe bulaşırsanız 2 gün içerisinde burada "virüs kaptım" diye konu açmanız garanti.

Güzel bir kaynak ararsanız ve az çok ingilizceniz varsa r/piratedgames'deki megathread e başvurabilirsiniz.

Korsan ile %100 virüs kapmazsınız, ben yıllarca Windows kullanıp Torrent ile indirme ve yaptım bir kere bile virüs yemedim.

Son düzenleme:
Güvenilir kaynaklardan indirme yaptığınız sürece sorun yok fakat uTorrent kullanmayın. Çok tehlikeli bir program. QBitTorrent öneririm.
Teşekkür ederim.

Hepinize teşekkür ederim.
dediklerinizi dikkate Alıcam.

Geri
Yukarı