Torrent harddiske zarar verir mi?

onuraydin00

Kilopat
Arkadaşlar bilgisayarımda 2 adet HDD, 1 adet M.2 SSD vardır.
Ben PES 2018 torrent olarak indirmek istiyorum. HDD'nin bir tanesi bozuk gibi ama yinede çalışıyor. Torrent oyunu o bozuk gibi olan HDD'ye indirsem o harddiske mi zarar verir? Yoksa bütün sisteme mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu yasal içerik indirdiğini varsayarak cevaplarsak diskin durumuna göre değişir. Normal sabit diskine de indirmenin bir sakıncası olmaz. Torrent, sisteme veya sabit diske zarar vermez. Zarar veren şey torrent ile indirdiğiniz şeydir. Örneğin korsan oyun indiriyorsanız aslında virüs indiriyor olabilirsin ve bu işletim sistemini kullanılmaz hale getirilebilir. Yani şunlara dikkat et. Disk bozuk diyorsan ona indirmeni tavsiye etmem, sağlama indir. Bozması pek olası değil. İndirdiğin dosyalarda zararlı yazılım varsa nereye indirirsen indir işletim sistemine zarar verecektir. Dikkatli ol veya korsan kullanma.

Konuyu yasal içerik indirdiğini varsayarak cevaplarsak diskin durumuna göre değişir. Normal sabit diskine de indirmenin bir sakıncası olmaz. Torrent, sisteme veya sabit diske zarar vermez. Zarar veren şey torrent ile indirdiğiniz şeydir. Örneğin korsan oyun indiriyorsanız aslında virüs indiriyor olabilirsin ve bu işletim sistemini kullanılmaz hale getirilebilir. Yani şunlara dikkat et. Disk bozuk diyorsan ona indirmeni tavsiye etmem, sağlama indir. Bozması pek olası değil. İndirdiğin dosyalarda zararlı yazılım varsa nereye indirirsen indir işletim sistemine zarar verecektir. Dikkatli ol veya korsan kullanma.
Haklısın. Ama benim de elimde 80 GB'lık eski bir Samsung HDD vardı, buna Torrentten GTA 5 kurmuştum. Oyun açılmamıştı başta. Biraz kurcaladım dosyaları birkaç farklı yöntem denedim ama hala açılmamıştı. Bilgisayarı ertesi gün sonra açtığımda, bilgisayar HDD'yi bile görmüyordu. Çıkarıp attım çöpe.

Dediğim şekilde deneyeceğim.
Bir fark olmaz. Sıkıntılı diske indirsen bile felaket durumunda kullanım nedeniyle disk kartı arızalanır ve diski atmak zorunda kalırsın. Sisteme korsan oyun kurmak güvenilir yerden indirmediğin sürece büyük risk taşıyor ki nerenin güvenli olduğunu ancak tecrübeli kişiler biliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı