Torrent oyun indirmek bilgisayara donanımsal zarar verir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Berruhan67

Decapat
Bigisayarda oyunlar oynamak istiyorum ama oyun fiyatları baya tuzlu, Torrent fikri ne kadar mantıklı emin değilim. Mining yaptığina dair şeyler duydum, Far Cry 5 ve Fifa 18 indirmeyi düsünüyorum çok aşırı oynayacağım oyunlar değiller.
Fifa'yı arkadaşlarla Far Cry'yi de arada oynayacağım, bu yüzden de para vermek istemiyorum ama bilgisayara ne gibi zararlar verir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bigisayarda oyunlar oynamak istiyorum ama oyun fiyatları baya tuzlu, Torrent fikri ne kadar mantıklı emin değilim. Mining yaptığina dair şeyler duydum, Far Cry 5 ve Fifa 18 indirmeyi düsünüyorum çok aşırı oynayacağım oyunlar değiller.
Fifa'yı arkadaşlarla Far Cry'yi de arada oynayacağım, bu yüzden de para vermek istemiyorum ama bilgisayara ne gibi zararlar verir?
Virüs her türlü korsanlarda bulunuyor. Bizzat tarama yaptım ve Torrent ile indirme yapan uTorrent gibi indiricilerde virüs var. Mümkünse oynama oyunu. Ben o hatadan döndüm.

Donanımsal zarar verecek düzeyde bir virüs ineceğini düşünmüyorum ancak her türlü virüs gelebilir PC'ye. Tavsiyem uzak durmanız.
Pahalı geliyorsa da oynamayın, bu kadar basit.

Hocam dediklerine katılıyorum. Ancak Pahalı geliyorsa oynamayın biraz ağır olmamış mı sence de. Hangimiz yapmadık ki bunları 3-5 sene önceye kadar ülkede adam akıllı orijinal oyuna erişimimiz mi vardı? Mecburen korsan alıp torrentten indiriyorduk.

Arkadaşın sorusuna gelirsek; Torrentten herhangi bir şey indirmek azami özen istiyor. Çok dikkatli olunmalı indirilecek içeriklerin içi kontrol edilmeli varsa daha önce indirenlerin yorumları kontrol edilmeli. Direkt olarak donanımı etkileyecek bir şey olmaz ama @NookumPie ın da dediği gibi her türlü virüsü de kapabilirsiniz.

Her türlü virüs girebilir. Crackler çok zararlı içinde (tabii genel olarak) virüsler cirit atıyor. Uzak durun zaten az oynayacaksınız bence gereksiz.
Hocam dediklerine katılıyorum. Ancak Pahalı geliyorsa oynamayın biraz ağır olmamış mı sence de. Hangimiz yapmadık ki bunları 3-5 sene önceye kadar ülkede adam akıllı orijinal oyuna erişimimiz mi vardı? Mecburen korsan alıp torrentten indiriyorduk.

Arkadaşın sorusuna gelirsek; Torrentten herhangi bir şey indirmek azami özen istiyor. Çok dikkatli olunmalı indirilecek içeriklerin içi kontrol edilmeli varsa daha önce indirenlerin yorumları kontrol edilmeli. Direkt olarak donanımı etkileyecek bir şey olmaz ama @NookumPie ın da dediği gibi her türlü virüsü de kapabilirsiniz.
Eski günlerde Türkiye'de orijinal yoktu varsa da ben bilmiyorum. Gidiyorduk CD satan bir yere alıyorduk ne kadarsa. Virüs falan umurumuzda değildi ki zaten virüs ne bilmiyordum ben. Şimdi öyle mi virüsler çok dikkat edilesi bir hale geldi. Torrent çıktığında evet herkes atmıştır ama ne bilelim zararlı olduğunu :D.

Her korsan oyunda virüs olmaz sallamayın lütfen. Bilindik yerlerden indirirsen virüs yemezsin.
Bilindik yerler babasının hayrına mı beleşe veriyor 300 TL'lik oyunu? Tabii onlarda bir şeyler kazanacak. Ayrıca 300 TL'lik oyunu beleşe oynamak hiç iyi bir şey değil.

Bilindik yerler babasının hayrına mı beleşe veriyor 300 TL'lik oyunu? Tabii onlarda bir şeyler kazanacak. Ayrıca 300 TL'lik oyunu beleşe oynamak hiç iyi bir şey değil.

Her korsan yazılımda virüs olmaz ezbere konuşma. Daha önce bir çok korsan yazılım kullandım artık neredeyse hiç kullanmıyorum, bir oyun hariç. Hala kredi kartı bilgilerim çalınmadı ? Bilgisayara madencilik virüsü girmedi ? Performans da düşüş olmadı ?

Ayrıca ilk kafa ayarını izlemekte fayda var oyunların hangi amaçla kırıldığı gibi.

Her korsan yazılımda virüs olmaz ezbere konuşma. Daha önce bir çok korsan yazılım kullandım artık neredeyse hiç kullanmıyorum hala kredi kartı bilgilerim çalınmadı ? Bilgisayara madencilik virüsü girmedi ? Performans da düşüş olmadı ?
He oldu herkes beleş alsın o zaman multiplayer olmayan oyunu. 1600 TL maaşla 8000 TL'lik telefonu alırken zaten bir şey yok ama 300 TL verirken el titriyor nedense (Sen de olabilir herkes de). Korsan kullanınca ne anladın? Milletin hakkına girmekten başka bir şey değil.

Her korsan yazılımda virüs olmaz ezbere konuşma. Daha önce bir çok korsan yazılım kullandım artık neredeyse hiç kullanmıyorum, bir oyun hariç. Hala kredi kartı bilgilerim çalınmadı ? Bilgisayara madencilik virüsü girmedi ? Performans da düşüş olmadı ?
Biz demiyoruz pahalısını al diye. Orijinali al yapımcının hakkını ver. Ucuza orijinal oyun satan bir ton yer var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı