Toshiba c50-A temizliği nasıl yapılır?

Emre6700

Hectopat
Merhaba. Benim dizüstü bilgisayarım oyunlarda ısınmaya başladı. İçini açıp fanlarını temizlemek ve termal macun sürmek istiyorum ama sökmeye korkuyorum. Daha önce çok masaüstü bilgisayar söküp topladım, yani parçaları tanıyorum. Ama laptopda hiç yapmadım. Kendim videolara bakarak yapabilir miyim diye düşünüyorum. Genel anlamda dizüstü ile masaüstü aynı mı? Sökünce dikkat edeceğim neler var?
Laptop: Toshiba c50-A

Benim laptop Toshıba L-50 serisi. Ben denemeye çalıştım ama sorun çıkacağa benziyordu ellemedim.İçini açıp fanı iğne ile tutturup hareket etmemesini sağladım ve elektrik süpürgesini fana dayadım içerideki tozlar biraz azaldı ısınma biraz olsun düzeldi. Sana böyle yapmanı öneririm çünkü hassas aletler bunlar yanlış bir şey pahalıya patlayabilir. Servise götürmen daha doğru olacaktır.

Benim laptop Toshıba L-50 serisi. Ben denemeye çalıştım ama sorun çıkacağa benziyordu ellemedim.İçini açıp fanı iğne ile tutturup hareket etmemesini sağladım ve elektrik süpürgesini fana dayadım içerideki tozlar biraz azaldı ısınma biraz olsun düzeldi. Sana böyle yapmanı öneririm çünkü hassas aletler bunlar yanlış bir şey pahalıya patlayabilir. Servise götürmen daha doğru olacaktır.
ellemedim yazmışsınız Peki içini nasıl açtınız?
Yani söktünüz ama işlemciyi ellemediniz sanırsam.

Kapağı açtım sadece içeride herhangi bir parçaya dokunmadım demek istedim. Kaba bir temizlik yaptım yani kapak dışında hiçbir şey sökmedim ellemedim.
Anladım. Yorumlarınız için teşekkürler. Ben şimdi sökme videolarına baktım. Bu modelde klavyeyi de sökmek gerekiyormuş. Biraz bekliyeyim, belki bu modeli sökmüş biri yorum yapar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı