Toshiba dizüstü bilgisayar "no signal" sorunu

ahmetcetin42

Centipat
Toshiba dizüstü bilgisayarımın ekranı kırıldı ve ben başka bir monitör kullanıyordum fakat GTA 5 veya PES gibi oyunları oynarken belli bir süre sonra bilgisayar otomatik olarak kapanıyordu ama bir süre sonra açabiliyordum. Ama bu sorun daha da büyüdü ve bir gün bilgisayarım hiç açılmamaya başladı. Güç tuşuna bastığımda fan çalışıyor, hızlanıyor ve bilgisayar kendini kapatıyordu. Şimdi ise güç tuşuna basıyorum, ışığı yanıyor, farenin ışığı da yanıyor fakat televizyon, monitör gibi aygıtlara bağladığımda "no signal" yazısıyla karşılaşıyorum. Farklı görüntü aygıtları denememe rağmen hepsine "no signal" yazıyor bunun sebebi ne olabilir? Tekniğinden anlamadığım için kapağını söküp baktığımda da pek bir şey anlamadım yani terimleri de pek bilmiyorum. Araştırdığımda BIOS pili gibi şeylere rastladım fakat nedir ne değildir bilmiyorum.

Sorunun çözümünü maalesef bilmiyorum fakat bios pili ise Bilgisayarların içerisinde bir pil var o pili çıkartıp takmayı dene laptopu söküp
tam olarak nerede veya nasıl olduğunu anlatabilir misiniz ya da bununla ilgili herhangi bir söküm videosu fotoğrafı vs. var mıdır acaba çünkü söktüğümde ne ramdir ne ekran kartıdır inanın hiçbir şey anlamıyorum. :/

tam olarak nerede veya nasıl olduğunu anlatabilir misiniz ya da bununla ilgili herhangi bir söküm videosu fotoğrafı vs. var mıdır acaba çünkü söktüğümde ne ramdir ne ekran kartıdır inanın hiçbir şey anlamıyorum. :/
Merhaba. Klavyenizdeki "FN+F (Fonksiyonlu tuşlar)"ı denediniz mi? Laptop'a harici monitör bağlanırken üzerinde monitör gibi işaret olan (Genellikle F9 veya F10 olur) tuş ile "FN" tuşuna basmanız gerekmekte.

Oyundayken cihazın kapanmasının sebebi ısınmadır. Termal macunu ve fanların toz durumunu kontrol edin-ettirin. Umarım donanımlardan birine zarar gelmemiştir.

Merhaba. Klavyenizdeki "FN+F (Fonksiyonlu tuşlar)"ı denediniz mi? Laptop'a harici monitör bağlanırken üzerinde monitör gibi işaret olan (Genellikle F9 veya F10 olur) tuş ile "FN" tuşuna basmanız gerekmekte.

Oyundayken cihazın kapanmasının sebebi ısınmadır. Termal macunu ve fanların toz durumunu kontrol edin-ettirin. Umarım donanımlardan birine zarar gelmemiştir.
Peki bu FN+F tuşlarını denerken şifrenin girilmiş olması şart mı çünkü uzun zamandır açamadığım için şifrenin ne olduğundan tam emin değilim.
Termal macununun ne olduğunu bilmiyorum. Fanı da nasıl temizlememi önerirsiniz?

Peki bu FN+F tuşlarını denerken şifrenin girilmiş olması şart mı çünkü uzun zamandır açamadığım için şifrenin ne olduğundan tam emin değilim.
Windows başlangıç ekranındaki şifre mi ?
Fanın vidalarını sökeceksin alacaksın kasanın içinden. Varsa kompresör üflemesiyle yoksa ince yumuşak bir fırça ile temizleyebilirsin. Laptoplar haddinden çok ısındığından dandik macunlar iş yapmıyor. Minimum 40 TL'lik kaliteli bir macun almanızı öneririm. Fanı söktüğünüzde işlemci ve ekran kartı işlemcisi üzerinde bir sıvı var. İşlemci üzerini nazikçe kolonyalı peçete yardımıyla temizleyebilirsiniz. Aynı şekilde fanın altını da. :)

Windows başlangıç ekranındaki şifre mi ?

Fanın vidalarını sökeceksin alacaksın kasanın içinden. Varsa kompresör üflemesiyle yoksa ince yumuşak bir fırça ile temizleyebilirsin. Laptoplar haddinden çok ısındığından dandik macunlar iş yapmıyor. Minimum 40 TL'lik kaliteli bir macun almanızı öneririm. Fanı söktüğünüzde işlemci ve ekran kartı işlemcisi üzerinde bir sıvı var. İşlemci üzerini nazikçe kolonyalı peçete yardımıyla temizleyebilirsiniz. Aynı şekilde fanın altını da. :)
Evet bilgisayar şifresi. Teşekkür ederim deneyeceğim. Gelişme olursa buraya yazarım. :)
Bilgisayarı televizyonda açmayı başardım yedeğimi aldım sıfırlamaya koydum şimdi yine sinyal yok diyor umarım sıfırlarken sinyal gidiyordur. (Güç ışığı yanıyor)
Güncelleme. Bilgisayarı sıfırlamaya bıraktım daha sonra HDMI kablosunu uydu alıcısına taktım televizyon da izlenebilsin diye fakat aradan 4 saat geçti kabloyu bağladığımda sinyal yoktu. Sıfırlama bitmiştir diye, güç tuşunu basılı tutarak, kapattım bilgisayarı. Tekrar açtığımda iki ayrı kabloyla iki ayrı giriş denedim fakat yine sonuç: "SİNYAL YOK" :(
Bunun sebebi nedir çözümü var mıdır yarın monitör almaya gidecektim sorun monitördeymiş diye ama maalesef vazgeçmek zorunda kaldım anlayanınız varsa lütfen yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı