Toshiba dizüstü bilgisayarlarda siyah ekran

Vedat Karaeski

Decapat
Daha fazla  
Toshiba dizüstü bilgisayarım var ve açılmıyor. Ne Toshiba yazısı çıkıyor ne başka bir şey. Açıyorum klavyenin ışıkları yanıyor ama ekran siyah. Ne olur çözüm bulun.

Ya bilmiyorum çok saçma gelebilir ve hiçbir mantıksal geçerliliği yok ama ramlerin altın kısmını silgi ile nazikçe silip tekrar takmayı deneyin.
Birebir aynı sorun bende oldu bu yöntemle tekrar çalıştı bilgisayar. Çok düşük de olsa sizde de işe yarama ihtimali var.
Fan dönüyorsa anakart yanmamıştır bu arada fanı dinleyin.

Ya bilmiyorum çok saçma gelebilir ve hiçbir mantıksal geçerliliği yok ama ramlerin altın kısmını silgi ile nazikçe silip tekrar takmayı deneyin.
Birebir aynı sorun bende oldu bu yöntemle tekrar çalıştı bilgisayar. Çok düşük de olsa sizde de işe yarama ihtimali var.
Fan dönüyorsa anakart yanmamıştır bu arada fanı dinleyin.
Fan sesi geliyor
Ya bilmiyorum çok saçma gelebilir ve hiçbir mantıksal geçerliliği yok ama RAM'lerin altın kısmını silgi ile nazikçe silip tekrar takmayı deneyin.
Fan dönüyorsa anakart yanmamıştır bu arada fanı dinleyi.

Şarjdan çıkarınca hiç açılmıyor.

RAM'leri normalde takılı olduğu şelin tam tersini takın, bir de hard diski çıkarıp çalıştırın bakalım bazen harddiskden yapar ve bataryayı da çıkarıp tek şarj adaptörü ile çalıştırın bataryanın içindeki kart bazen kısa devre yapıyor.

Geri
Yukarı