Toshiba DT01ACA100 HDD sağlığı

Gojou Satoru

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben 8 yıllık bir HDD'ye sahibim. Bana sağlığının düşmüş olabilme ihtimali var gibi geldiği için HD Tune ile tarama yaptım ve o da ne? HDD'nin sağlığı %100 olarak gözüküyor. Bad Sector yok. Sadece biraz beyin geriliğine sahip olduğum için HD Tune programının screenshotunu almamışım. Sadece Harddisk Sentinel programınınki var. Sizce bu normal mi? Disk 1 TB. İyi forumlar.

toshibahdd.png

%100 sağlık normal, zaten HDD'de bu 99 olursa büyük bir sorun demek çünkü bad sectorlere göre alınıyor bu yüzdelik dilim. Toshiba sağlamdır, gider, şaşırmaya gerek yok ama bir iki yıl sonra verilerinizi yedeklemenizi tavsiye ederim.

Sorun yok, performansta da bir problem yoksa kullanmaya devam. Ekstra kontrol için CrystalDiskInfo kontrol edebilirsiniz.

Anlıyorum. Yazın SSD alacağım zaten. SSD'ye işletim sistemini kurup geriye kalan her şeyi HDD'ye kuracağım. Dediğiniz gibi 1-2 yıl sonra yedekleme yapıp yeni bir HDD'ye geçerim. İyi forumlar.
%100 sağlık normal, zaten HDD'de bu 99 olursa büyük bir sorun demek çünkü bad sectorlere göre alınıyor bu yüzdelik dilim. Toshiba sağlamdır, gider, şaşırmaya gerek yok ama bir iki yıl sonra verilerinizi yedeklemenizi tavsiye ederim.

Geri
Yukarı