Toshiba laptop açılmıyor

Alper Can

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, elimde eski bir Toshiba laptop var. Bir arkadaşımın oğluna ait. Yeni bir bilgisayar alacak maddi durumları yok. Bilgisayarcıya götürmüşler, adam daha da berbat etmiş. Benim de bilgisayarla alakalı 3-5 bilgim olduğundan bana getirdiler. Bilgisayar başta hiç açılmıyordu. Sorunun hard diskte olduğunu düşündüm ve söküp farklı bir bilgisayara taktım. Girişte devamlı mavi ekran verip kendi kendine kapanıp açılıp 5 saniyelik bir süre zarfında bu döngü olup duruyordu. Ben de format atıp sistemin çok iyi olmamasından dolayı Windows 7 yükledim. Ardından hard disk ile alakalı bir sorun kalmadığından emin olduktan sonra başka hiçbir parçayı ellemeden tekrar bilgisayara taktım ve bilgisayar yine açılmadı. Sorunun bataryada olduğunu düşündüm ancak batarya bozuk olsa bile şarjda iken çalışması gerekiyordu ve yine çalışmadı. Sizce sorun ne olabilir? Konu hakkında yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ölmüş olduğunu sanmıyorum. Güç ledi yanıyormuş. Enerjiyi alamıyor , sadece güç girişinde ise sıkıntı çok büyük meblaya patlamaz.

tepki vermiyor diyor üstad. Ekrandan kaynaklı olduğunu sanmıyorum.
İnternetten falan bulabilir miyiz parça? Yada direkt olarak anakartın bozuk olma ihtimali var mıdır sizce?

Batarya takılı değilken açmaya çalıştınızmı benim başıma geldi çıkarınca çalıştı.

Bataryayı çıkartıp da denedim ancak yine sorun aynı.
Batarya takılı değilken açmaya çalıştınızmı benim başıma geldi çıkarınca çalıştı.
Ölmüş olduğunu sanmıyorum. Güç ledi yanıyormuş. Enerjiyi alamıyor , sadece güç girişinde ise sıkıntı çok büyük meblaya patlamaz.

tepki vermiyor diyor üstad. Ekrandan kaynaklı olduğunu sanmıyorum.
Başka bir yerde sorun olup olmadığını anlamanın bir yolu var mı acaba? Emin olmadan parçaya para vermeyelim birde.

Hard diski RAM'leri söküp denediniz mi BIOS bilini de çıkarın. Bir de öyle deneyin tepki vermezse anakartsal bir arıza var demektir.

Hard diski RAM'leri söküp denediniz mi BIOS bilini de çıkarın. Bir de öyle deneyin tepki vermezse anakartsal bir arıza var demektir.
BIOS pilini sökmedim ama batarya ram hard disk çıkartınca şarjdayken açılma tuşu yanık kaldı. Ama halen herhangi bir ses yada bir açılma söz konusu değil sadece açık olduğuna dair ışık yandı. Arından ram ve hard diski tekrar takınca yine aynı şekilde açık olduğuna dair ışık yandı ancak ekranda hiçbir görüntü yok, herhangi bir fan sesi yok, bilgisayarın açık olduğuna dair yanan ışık dışında hiçbir şey yok.

BIOS pilini sökmedim ama batarya ram hard disk çıkartınca şarjdayken açılma tuşu yanık kaldı. Ama halen herhangi bir ses yada bir açılma söz konusu değil sadece açık olduğuna dair ışık yandı. Arından ram ve hard diski tekrar takınca yine aynı şekilde açık olduğuna dair ışık yandı ancak ekranda hiçbir görüntü yok, herhangi bir fan sesi yok, bilgisayarın açık olduğuna dair yanan ışık dışında hiçbir şey yok.
parçaların biride sıkıntı olduğunu böylece anladık. Ram den kaynaklanma olasılığı yüksek.

Başka bir parçanın sıkıntılı olma olasılığı var mı?

Şurada ki yöntemi kullanarak zamanında Eski Asus Laptop u mu bende kurtardım. Fakat ne kadar tavsiye edilir bilemem. Ama başta dediğin gibi açma ışığı yanık kalıyormuş. Görüntü gelmiyor sadece. Sorunu nokta atışı bulamayız :/

Şurada ki yöntemi kullanarak zamanında Eski Asus Laptop u mu bende kurtardım. Fakat ne kadar tavsiye edilir bilemem. Ama başta dediğin gibi açma ışığı yanık kalıyormuş. Görüntü gelmiyor sadece. Sorunu nokta atışı bulamayız :/
Hocam maalesef gösterdiğin video da işe yaramadı. Görüntü gelmemesinin yanında bir de fan sesi vesaire hiçbir şey yok. Sadece açılma ışığı yanıyor.

Hocam maalesef gösterdiğin video da işe yaramadı. Görüntü gelmemesinin yanında bir de fan sesi vesaire hiçbir şey yok. Sadece açılma ışığı yanıyor.
Start almıyor pc. Ekran gelse görürdük , büyük ihtimalle bios a atıyor. Anakart veya bios problemi var gibi. Pc uzun süre kapalı kaldıysa önceden , bios pili bitmiş olabilir. :/

Yeni konular

Geri
Yukarı