Toshiba laptop kendi kendine kapanıyor

Ryrel

Decapat
Daha fazla  
RAM
16(8eklemedir)
SSD veya HDD modeli
256gb ssd
Ekran kartı
Dahili var içinde
İşlemci
İ7 4.nesil
Elimde Toshiba dizüstü var. 10dk 15dk veya maksimum 20dk sonra kendine kendine kapanıyor. Çalışırken anında kapanıyor. Ekran siyah PC stop ardından açma tuşuna basınca da açılıyor hemen sanki sorun yokmuş gibi. Sizce neden oluyor bu çözemedim ben?

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınmadan kaynaklıdır büyük ihtimal. Sıcaklıkları kontrol edin. Bir ihtimal batarya vs arızası da olabilir. Şarjada da kapanıyor mu batarya takılı mı?

Öncelikle sıcaklık değerlerine bakın. Eski bir laptop ısınmadan kapanması muhtemel en son ne zaman macun değişimi yada temizlik yapıldı? Fan ızgaralarından ve alt havalandırma ızgaralarından. Elektrik süpürgesi yardımı ile basit bir toz alma bile kapanmasını engelleyebilir.

Elimde Toshiba dizüstü var. 10dk 15dk veya maksimum 20dk sonra kendine kendine kapanıyor. Çalışırken anında kapanıyor. Ekran siyah PC stop ardından açma tuşuna basınca da açılıyor hemen sanki sorun yokmuş gibi. Sizce neden oluyor bu çözemedim ben?

Sıcaklıklar ne durumda? Bu durum benim aldığım bir laptopta başıma gelmişti. Satıcı şeref yoksunu biri olduğu için ben verdiğimde çalışıyordu vs dediği için uğraşmamıştım. Anakart üzerinde Hub denilen bir çipset var. Sorun bundan kaynaklıydı benim durumumda.
En güvendiğim tamirci (o zamanlar şu anki kadar bilgili değildim tabii) bile 1 ay laptopla uğraştığı halde sorunu bulamamıştı.

Öncelikle sıcaklık değerlerine bakın. Eski bir laptop ısınmadan kapanması muhtemel en son ne zaman macun değişimi ya da temizlik yapıldı? Fan ızgaralarından ve alt havalandırma ızgaralarından. Elektrik süpürgesi yardımı ile basit bir toz alma bile kapanmasını engelleyebilir.

Çok ısınmıyor gerçekten benim Monster kadar ısınmadan şak kapanıyor.

Daha önce macun değişimi yapılmadı toz temizliğide öyle bir türlü çözüm bulamadım bilgisayarcıya götürdüm ondan çok şey biliyormuşum geri getirdim.

Çok ısınmıyor gerçekten benim Monster kadar ısınmadan şak kapanıyor.

Daha önce macun değişimi yapılmadı toz temizliğide öyle bir türlü çözüm bulamadım bilgisayarcıya götürdüm ondan çok şey biliyormuşum geri getirdim.
Hocam termal macun bittiyse o ısıyı yayamadan kapanır elinizle hissettiğiniz sıcaklık doğru olmayabilir.
En doğrusu sıcaklıklara bakın, Windows olay görüntüleyecisinden hatalara bakın.

Sıcaklık değerlerine baktın mı?
Hyr ancak bunun için program lazım doğrumuyum ?
Hocam termal macun bittiyse o ısıyı yayamadan kapanır elinizle hissettiğiniz sıcaklık doğru olmayabilir.
En doğrusu sıcaklıklara bakın, Windows olay görüntüleyecisinden hatalara bakın.

Sorun ısı ile alakalı olduğunda ne yapılması gerekir?

Yeni konular

Geri
Yukarı