Toshiba MQ04ABF100 HDD kritik sağlık

Anladım hocam. Peki bu ürünün bu kadar berbat hale gelmesine ne neden olmuş olabilir? Böyle bir sorunun zamanla ilerleyip de bugünkü haline geleceğini sanmıyorum. Kullanıcı bunu önceden de fark ederdi öyle olsaydı. Zaten elektriğin, mekaniğin olduğu her alanda böyle şeyler bir saniyede oluveriyor. Konu sahibinin yaptığı sizce buna neden olmamışsa ne olabilir ki? Ya da elektrik kesintisi sırasında diskte farklı bir olay da yaşanamaz mı? Merakımdan soruyorum, farklı bir maksat algılamayın, bilgili olduğunuzu biliyorum.

Seagate'in Barracuda diskleri gibi düşünün. Bir kere bozuk sektör oluştu mu kendileri artmaya başlıyorlardı. Bazen dakika da bir bazen günler sonra. Bunun nedenini kimse bilemez. Bence kendileri sürekli artıp bu hale geldiler.

Taşınabilir disklerde de kararsız sektörler çok olabiliyor. Ama hiçbirinin bozuk olmadığı zamanda olabiliyor. Daha çok Samsung model disklerde görüyordum bu sorunu.
Toshibanın da bazı disklerinde de sektörlerin hızlı bozulma sorunu olabilir.

Bu kadar yüklü bir işlem sırasında elektriği kesmekle, diski 6. kattan atmak aynı şey hocam. Allah rahmet eylesin. Tavsiye konusu açarsanız yardımcı oluruz, bu konunun ederi bu kadar bence.

Hocam tahmini ne kadar ömrü var.
Günlük sabah 9 akşam 12 açık bilgisayar Valorant CS oynuyorum dayanır mı 1 2 yıl
Anladım hocam. Peki bu ürünün bu kadar berbat hale gelmesine ne neden olmuş olabilir? Böyle bir sorunun zamanla ilerleyip de bugünkü haline geleceğini sanmıyorum. Kullanıcı bunu önceden de fark ederdi öyle olsaydı. Zaten elektriğin, mekaniğin olduğu her alanda böyle şeyler bir saniyede oluveriyor. Konu sahibinin yaptığı sizce buna neden olmamışsa ne olabilir ki? Ya da elektrik kesintisi sırasında diskte farklı bir olay da yaşanamaz mı? Merakımdan soruyorum, farklı bir maksat algılamayın, bilgili olduğunuzu biliyorum.

Zaten hard diskin içinden motor ses çıkıyordu oyun falan açtığımda susuyordu başka bir sebebten olabilir mi?

Seagate'in Barracuda diskleri gibi düşünün. Bir kere bozuk sektör oluştu mu kendileri artmaya başlıyorlardı. Bazen dakika da bir bazen günler sonra. Bunun nedenini kimse bilemez. Bence kendileri sürekli artıp bu hale geldiler.

Taşınabilir disklerde de kararsız sektörler çok olabiliyor. Ama hiçbirinin bozuk olmadığı zamanda olabiliyor. Daha çok Samsung model disklerde görüyordum bu sorunu.
Toshiba'nın da bazı disklerinde de sektörlerin hızlı bozulma sorunu olabilir.

Hocam kararsız sektörler 40a yükselmişti dün. Bu sabah baktım 24e düşmüş. Laptopu sıfırlasam düzelir mi sizce.

Bölüm oluştururken diski biçimlendirme olur ya orada hızlı biçimlendirme vardır onun tikini kaldırınca oluyor. Windows kurarken de CMD'yi açıp diski biçimlendirme komutlarını deneyebilirsiniz.
Ve ben nasıl tam 10.000 sektör bozmayı başarmışım_
Bilmem. Bu Toshiba diskler ile ilgili konular açılmaya başladı. Sorunlu olabilirler.

Geri
Yukarı