Toshiba neden ismini Kioxia yaptı?

Katılmıyorum. Yeni ürünleri nasıldır bilmiyorum ancak 9 sene önce aldığım laptop karbon kaplama, klavyesine hala hayranım, hala kullanışlı ve sağlam. Kafamda hiç bir zaman kötü bir yargı oluşturmadı. Başka bir sebep olabilir...
10 yıllık bir Sony VAIO'dan yazıyorum bu mesajı sizlere. Bataryası hala 1-1.5 saat götürmeyi başarıyor. Bir de şimdiki VAIO'lara ve malzeme kalitelerine bakınız...

Eski değeri yok çünkü eskisi gibi kaliteli ürünleri yok. Mesela kronik sorunlu TR-200 serisi. Yeni çıkan M.2 ürünleri aynı şekilde pek iyi sayılmazlar.
Satellite p755 Serisinde kalmışım ben ya.. :)
10 yıllık bir Sony VAIO'dan yazıyorum bu mesajı sizlere. Bataryası hala 1-1.5 saat götürmeyi başarıyor. Bir de şimdiki VAIO'lara ve malzeme kalitelerine bakınız...
O açıdan bakarsanız yüksek paralar verip satın alınan her büyük ya da küçük eşya için öyle, belki alakasız bir örnek olacak ama bknz. beyaz eşya...

Neden böyle bir şeye ihtiyaç duydular? Biliyorum, tam olarak değiştirmedi ama SSD'nin, USB belleğin üstüne artık "Kioxia" yazdırmaya başladı. Toshiba isminin bir itibarı vardı. O itibarı azaltmak uğruna ne amaçla değiştirdiler?
Kısaca özetlemek gerekirse japonca da "kioku" kelimesi "hafıza" anlamına denk geliyor, "axia" ise yunanca da "değer" demek. Yani Toshiba sadece hafıza cihazlarına özel alt marka çıkarmış. Burdan da şu sonucu çıkarabiliriz. Toshiba bu hafıza sektörüne sağlam girmek istiyor. Zaten adamların hedefi yüksek kapasiteli, yüksek performanslı depolama ve veri işleme özelliğine sahip yeni bellekler üretmek.

Meraklısına;
https://www.businesswire.com/news/home/20190717005856/en/Toshiba-Memory-to-Rebrand-as-“Kioxia”-in-October

Geri
Yukarı