Sosyal'deki moderatörler neden gerçek ismini kullanmıyor?

TéQ10

Kilopat
Aslında biraz gereksiz de olsa merak ediyorum. Mesela bugün ilk kez @Egemen'i gördüm bir konuda. Technopat Sosyal'de kaç tane moderatör var ve neden bazı moderatörlerin gerçek isimleri yazmıyor?

Yetkili Üyeler kısmından yetkili kişileri görebilirsiniz. Gerçek isim ve soyisim kullanma zorunluluğu yok. Kurallar dahilinde kabul edilebilir her isim kullanıcı adı olarak kullanılabilir. Buna yöneticiler de dahil.

Gerçek isimlerini kullanmamaları gayet akıllıca bir hareket. Moderatörlük dönemlerimde gerçek adımı kullandığım için Facebook'tan gelen çok sayıda gereksiz mesajla uğraşmak zorunda kalıyordum. İçlerinden kötü niyetli olanları da hiç az değildi, hatta biri moderatörlük için kendisini yönetime önermediğimden dolayı profil fotoğrafımdaki kız kardeşimden tutun, etiketli olan diğer kadınlara teker teker şerefsizce mesajlar atmıştı. Bana ettiği küfürleri saymıyorum bile.

Bu uç örneğin dışında kendi sistemimi 1 haftalığına ödünç vermemi isteyip olumsuz cevabı alınca ana avrat küfredenden tutun, her sorununda ve her aklına estiğinde özelden yardım isteyip görmezden gelince tehdit edenlere kadar pek çok mesajla karşılaştım. Hatta asıl işimi eski mesajlarımdan öğrenip kendisine iş ayarlamamı isteyenle bile uğraşmak zorunda kaldım.

Not: Eski moderatörlerden bazılarına yaşadığım saçmalığı göstermek için sistemimi ödünç isteyen üyeyle olan Facebook konuşmamı göstermiştim. Diğerlerini de bilen eski ve şu anda görevde olan moderatörler mevcut.

Son düzenleme:
İnternette gerçek isim kullanmak @Attack Troll ün başına gelenlerin başımıza gelebilmesine neden olur. Kullanıcı adı her zaman daha iyidir.

Örneğin tek kişi olmak yerine özgürce birden çok kişilikle farklı takılabilmeni sağlıyor. Özgürlük bana göre.

Benim ismimi bilerek benim mesleğimi, işimi, cinsiyetimi bilmene gerek yok. Belki bir subay, bir doktor, öğretmen, mühendis, iş adamı veya öğrenciyiz. Fakat amaç aynı, buradaki üyelere yardımcı olmak.

Ekranda sizlere gözüken yüzümüz zaten gerçek kimlikleri ile buradalar, onlar yeterli.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı