Toshiba OCZ TR200 sağlık düşmesi

Rules1232

Decapat
Merhabalar yaklaşık 1.5 ay önce bir sistem topladım. SSD olarak Toshiba OCZ TR200 modelini tercih etmiştim çünkü 480GB gibi bir hafızaya göre fiyatı gayet iyi fiyat sunuyordu. Yaklaşık olarak 495 saat çalıştırdım SSD'yi ve sağlığı şimdiden %1 düşmüş halde. Eski sistemimde Kingston vardı onun sağlığı %98 idi fakat çok uzun süreler kullanmıştım. Ayrıca kutu üstünde gösterilen hız değerlerini pek alamıyorum. Sizce bir sıkıntısı olabilir mi?
Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Çoğu SSD'nin sağlığı %99'dan başlar. Henüz düşmüş diyemeyiz ancak sahip olduğun model sorunlu.
Anladım. Teşekkür ederim cevapladığınız için.
Ozaman benim ki pekte kötü deilmiş kronik sorunlu bir SSD olamsına rağmen. 1.3 TB yazmışım toplamda ve sağlığı %99. Normaldir umarım.

@Rules1232 Sana bir şey soracağım sen format sonrası sürücüleri nerden yüklüyorsun? Bende Toshiba kullanıyorum ama Toshibanın sitesinde ki sürücüler çok eski. Nereden yükleyeceğim bilemiyorum. Driver Booster gibi de saçma sapan yazılımlar kullanmak istemiyorum.

@Rules1232 Sana bir şey soracağım sen format sonrası sürücüleri nerden yüklüyorsun? Bende Toshiba kullanıyorum ama Toshibanın sitesinde ki sürücüler çok eski. Nereden yükleyeceğim bilemiyorum. Driver Booster gibi de saçma sapan yazılımlar kullanmak istemiyorum.
Sanırsam buradan indirmiştim. Biraz alta indiğinde indirme linkleri sağ kısımda mevcut.

Ben SSd sürücülerini dememiştim tüm sürücüleri demiştim.
Pardon yanlış anlamışım :D. Ekran kartını kendi sitesinden indirdim. Anakartımın da aynı şekilde. SSD nin attığım linkten. İşlemcininkileri indirmedim gerek duymadım açıkcası. Sen hangi driverleri indirmek istiyorsun istersen bulmaya çalışayım.

Çoğu SSD'nin sağlığı %99'dan başlar. Henüz düşmüş diyemeyiz ancak sahip olduğun model sorunlu.
Bir şey daha sorabilir miyim? Dediğim gibi bilgisayarı toplayalı 1.5 ay falan oldu fakat SSD toplam olarak 1.3 TB yazmış. Sizce de fazla değil mi? Sonuçta daha yeni ve sadece oyun program vs. yükleyip oynadım. Sanki biraz fazla gibi geldi.
Güncel mi sürücü?
Evet.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı