Toshiba P300 Ses Sorunu

PSU arızası olsaydı tahminimce diğer donanımlarda zarar görürdü. İkinci harddiskin güç kablosunu takarken kısa devre yaptırıp PSU yu yakmıştım :) PSU değişimi sonrası harddiskimi sıkıntısız bir şekilde kullandım. PSU dan kaynaklı bir arıza olması zor bir ihtimal.
Harddiskinizde okuyucu kafa sanki diski okuyamıyor ve tekrardan okumaya çalışıyor (ileri geri) gibi hareket yapıyor..

PSU daki arıza PC nin diğer bileşenlerine zarar verebilir. Ama bence PSU daki hata HDD yi tamamen kullanılamaz hale getirirdi. Yani nokta atışı yapıp HDD nin okuyucu kafasını iki kere aynı şekilde bozması çok zor ihtimal.
Evdeki eski HDD'yi takınca çalışıyor. Ben en iyisi önce PSU'yu alayım. Zaten eninde sonunda almam gerekicek.

Tahminen PSU da bi sıkıntı yok ama kalitesiz PSU kullanıyorsanız değiştirin. Sorun HDD de bariz. Eğer yapabiliyorsanız değişim isteyin.
2 sefer olduğu için anlık bir öfkeyle para iadesi talep ettim. Kabul edilirse o parayla PSU alıcağım. Hemen ardından tekrar HDD sipariş ediceğim. PSU sesli çalışıyordu zaten. Almama bahane olur [emoji3].

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı