Toshiba Qosmio x75-A 7295 Laptop Kapanma Sorunu

ErginIrmak

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar ben Nvidia Gtx 770 ve i7 4700MQ özelliklere sahip Toshiba Qosmio x75-A 7295 modeli bir laptop kullanıyorum. Sistem normal çalışmasında sıcaklık 45 - 50 derece GTA V ya da en basitinden LoL oynarken cpu sıcaklığı 98 ve sürekli kapanıyor en son 3 ay önce temizlettirdim ve bakım yaptırttım ayrıca '' Kapandıkdan Sonra Bataryasını söküp takmadanda açamıyorum '' sorun ısınmadan dolayı mı yoksa başka bir sistemsel hatadan da olabilir mi eğer başa hataysa sizce sebebi nelerdir şimdiden teşekkür ediyorum iyi forumlar.

Temizlik, macun ve sonrasındaki montajında sorun yoksa donanımsal olarak ısı borusunun ısıyı iyi iletmemesi ve/veya ısı tablaların çarpık olması olabilir.

İkinciel çakma adaptör ya da arızalı orijinal adaptör de uzak bir ihtimal olmakla birlikte düşülebilir. İlk madde daha olası.

Yazılımsal olarak; işlemcin Intel XTU destekliyordur diye tahmin ediyorum, undervolting konusunu araştır, performansı düşürmeden duruma göre aşırı ısınmayı engelleyebilirsin.

Bunlar beni aşar diyorsan; gelişmiş güç ayalarından işlemci maksimum çalışma yüzdesini %70'e düşür, dene. Sorun çözülürse biraz biraz arttırıp optimum noktayı bulursun.

Son olarak, BIOS'un güncel değilse onu da güncellemeyi atlama.

Temizlettim termal macun değişti bakımları yapıldı Intel XTU dan stres testlerinde 70 dereceyi geçmiyor fakat oyuna girdikden 15 dakika sonra kapatıyor kendini aşırı ısınmadan dolayı başka bir fikrin varmı

XTU ile undervolting konusunu araştırmanı önermiştim.
İlk mesaj ile ikinci mesajda verdiğin değerler farklı.

Sıcaklıklara AIDA64 ile bak, oyun sırasında ve öncesinde. CPU ve GPU için. Aşırı yükselen sadece CPU ise ilk mesajdakileri dene.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı