Toshiba Satellite A300 20C BIOS olmadan VRAM arttırmak

Efe Tekin

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle Toshiba Satellite A300 20C laptop a sahibim. Özellikleri: Intel Pentium Dual CPU T3400, ekran; Intel gma 4500M, 4 GB RAM, 192 MB ayrılmış video belleği. Daha isteyeceğiniz özellik olursa yazarım. Bilgisayar eski zaten de sanırım ekran kartından dolayı oyunlarda sıkıntı yaşıyorum.(Örneğin FIFA 14'ten sonra hiçbir FIFA oyununu kasmadan oynayamadım.)Nitekim bunun VRAM'la da birtakım ilgisi olabileceğinin farkındayım. Bana VRAM arttırılamaz gibi şeyler demeyin çünkü daha önce 128 MB Ti onu 192 MB yaptım. Regedit'ten increasefixedsegment'ı 0 iken 1 yapınca böyle oldu lakin 2 veya daha üstü yapınca tekrar 128 MB'a dönüyor. Ayrıca BIOS'ta VRAM'la ilgili hiçbir ayar olmadığına eminim. "Regedit'te Intel içinde GMM anahtarı oluştur, dedicatedsegmentsize ı 512 yap" çözümü gördüm internette lakin bende işe yaramadı. Yardım edebilecek olan biri varsa şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (14).png
    Ekran Görüntüsü (14).png
    49,8 KB · Görüntüleme: 53
Hocam dahili ekran kartından yükseltme yapmanız sizin oyunlarda yüksek fps almanızı sağlamaz,bazı vram isteyen oyunlar olur onları açmanızı sağlar.

Yine de arttırabilirsem en azından oyunları açar yani bir katkısı olur diye düşünüyorum. Nasıl yapabileceğim konusunda bir fikri olan var mı? Bir de ekran kartını daha üst bir sürüm ekran kartına güncelleyebilir miyim? Not: Aygıt yöneticisinde veya Windows Update'te veya dynabook ta bulamadım. Ama öncelik VRAM'ı arttırmak benim için o yüzden VRAM konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
Yardım edecek kimse yok mu?

Son düzenleme:
Yine de arttırabilirsem en azından oyunları açar yani bir katkısı olur diye düşünüyorum. Nasıl yapabileceğim konusunda bir fikri olan var mı? Bir de ekran kartını daha üst bir sürüm ekran kartına güncelleyebilir miyim? Not: Aygıt yöneticisinde veya Windows Update'te veya dynabook ta bulamadım. Ama öncelik VRAM'ı arttırmak benim için o yüzden VRAM konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
Yardım edecek kimse yok mu?
Bir ekran kartında vram önemli fakat diğer özellikleri de önemli.Mesela bit değeri veya mhz hızı.Eğer bilgisayarınızda ekran kartı slotu varsa değiştirebilirsiniz yoksa masaüstü ekran kartı takacaksınız.

Diğer özellikleri şu an yapamayabilirim. Ama hala istediğim cevabı alamadım. Şu VRAM arttırma soruma cevap verseniz keşke!

@TheGodnessss arkadaş ben zaten "regedit'te Intel içinde GMM anahtarı oluştur, dedicatedsegmentsize ı 512 yap" çözümü gördüm internette lakin bende işe yaramadı. Diye belirtmiştim açıklamamda bu bir, ikincisi benim ekran kartım Intel HD Graphics değil başka bir çözüm önerirseniz sevinirim.

@TheGodnessss arkadaş ben zaten "regedit'te Intel içinde GMM anahtarı oluştur, dedicatedsegmentsize ı 512 yap" çözümü gördüm internette lakin bende işe yaramadı. Diye belirtmiştim açıklamamda bu bir, ikincisi benim ekran kartım Intel HD Graphics değil başka bir çözüm önerirseniz sevinirim.
Eğer yaparsanız bana da haber verin bunun sonucunu ve alacağınız fps farkını çok merak ediyorum :).
Bu ara ekran kartınızı belirtmemişsiniz ve Hd Graphics değil demeniz trajikomik.

Geri
Yukarı