Toshiba Satellite A300 20C laptopun ekran kartı değiştirilebilir mi?

Efe Tekin

Picopat
Daha fazla  
Toshiba Satellite A300 20C laptopum var.
Ekran kartı: Intel GMA 4500M.
RAM: 4 GB(DDR2).
İşlemci: Intel Pentium T3400.
Ekran kartım çok kötü olduğu için yeni bir ekran kartı almak istiyorum.
Asus Amd Radeon R9 390X STRIX GAMING 8GB 512Bit GDDR5 DX12 STRIX-R9390X-DC3OC-8GD5-GAMING Ekran Kartı Fiyatları
Bu linkteki ekran kartı çok mu ucuz yoksa normal mi? Game debateten özelliklerine baktığımda güzel gözüküyor. Ayrıca bu masaüstü ekran kartı sanırım laptopa takılabilir mi?
Yardımcı olanlara teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Masaüstü ekran kartını direk olarak takamazsın. Ara birimler aracılığıyla Wi-Fi kartını iptal ederek veya eGPU aracığıyla yapabilirsin.
Önemli ayrıntı: Darboğaz yapmaması için işlemcine uygun ekran kartı seçmelisin.
Ek olarak laptopun içinde olan ekran kartını değiştirme gömülü olduğundan çok zor bir iştir.
Sonuç olarak yapacağın masraf ile yeni laptop fiyatlarını karşılaştır ona göre karar ver.

@MYTHKING Intel ekran kartı seçmelisin mi diyorsun? Bir de linkteki sitede bazı ekran kartları için özellikle laptop için yazıyor. Onlar bana direk uyar mı? Ve 200 TL civarı ucuz ekran kartlarının maliyeti neden yüksek olur?

Intel ekran kartı almanı istemiyorum. İşlemcine en uygun en kartı almanı istiyorum. Pahalı yüksek bir ekran kartı alırsan verim alamazsın. Darboğaz yapar.

Laptopun ekran kartını değiştiremeyeceğini söylüyorum. Wi-Fi kartını iptal edip eGPU aparatı veya eGPU cihazı alarak yapabilirsin.

Aparat ucuz yolu ama Wi-Fi soketin iptal olacak.
Cihaz masrafı + ekran kartı masrafı pahalı olacak. Bunun yerine yeni laptop alabilirsin.

@MYTHKING Mesela bu tarz bir şey uymaz mı? Boyutunu ben nereden bileceğim? Bir de wifi zaten kablosuz kullanıyorum wifi iptal olmadığı sürece sıkıntı olmaz herhalde ama yine de bu işlere bulaşmadan boyutu uygun, idare eder bir ekran kartı alıp bir tamirciye götürüp taktırma ihtimalim yok mu?

Son düzenleme:
A300 modellerine baktığımda anakarta gömülü değil, ne için değiştirmek istiyorsunuz? Yükseltme vs. içinse boş yere uğraşmayın değmez.
Masaüstü ekran kartı takmaya çalışmışsın. Boş yere uğraşma yapamazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
İmza yüzünden banlıydım o yüzden yazamadım şimdi döndüm. Konumuza gelecek olursak;
@Yunusemre0101 Değip değmeyeceğine sen mi karar veriyorsun? Ayrıca masaüstü ekran kartı takmak burada konu değil zaten masaüstü ekran kartı harici olduğundan daha kolay takılır laptop ekran kartına göre. Bir de yaparım yapmam ister tamirciye götürürüm ister kendim yaparım. Belki sen kendin denemiş yapamamış olabilirsin unutma ki herkes senin kadar beceriksiz olmayabilir. Yani diyorum ki beni çok mu iyi tanıyorsun da yapıp yapamayacağım hakkında yorum yapma hadsizliğine düşüyorsun?
Umarım bu haklı sözlerimden dolayı yöneticiler banlamaz.
Diğer yorum yazan arkadaşlara teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı