Toshiba Satellite C660D-1HH Windows 10 yüklenirse kaldırır mı?

Hxgncun

Hectopat
RAM
4 GB (2x2) DDR3 RAM (1.066 MHz)
SSD veya HDD modeli
500 gb seagate harddisk
Ekran kartı
AMD Radeon™ HD 6310 Ekran Kartı
İşlemci
AMD Çift Çekirdekli İşlemci E-300 APU 1.3 GHz
Toshiba Satellite C660D-1HH laptop var evde boş boş duruyor. Sadece Netflix'te takılmak ve YouTube'dan video izlemek için kullanacağım. Hangi işletim sistemini yüklesem sağlıklı çalışır bilemedim. Güncelleme alıp almaması önemli değil dediğim gibi sadece video ve film izleyeceğim. Windows 10 yüklesem kasma donma yapar mı? Yoksa Windows 7 veya 8.1 mi tercih etmeliyim? Laptopun özellikleri şöyle:
AMD radeon™ HD 6310 ekran kartı.
AMD çift çekirdekli işlemci E-300 APU 1.3 GHz.
500 GB Seagate hard disk.

Toshiba Satellite C660D-1HH laptop var evde boş boş duruyor. Sadece Netflix'te takılmak ve YouTube'dan video izlemek için kullanacağım. Hangi işletim sistemini yüklesem sağlıklı çalışır bilemedim. Güncelleme alıp almaması önemli değil dediğim gibi sadece video ve film izleyeceğim. Windows 10 yüklesem kasma donma yapar mı? Yoksa Windows 7 veya 8.1 mi tercih etmeliyim? Laptopun özellikleri şöyle:
AMD radeon™ HD 6310 ekran kartı.
AMD çift çekirdekli işlemci E-300 APU 1.3 GHz.
500 GB Seagate hard disk.
Linux Mint Cinnamon.

@Hxgncun muhtemelen kaldirir ama 7 veya 8 daha iyi olur.
Hocam baktım da windows 7 iso'su bulamadım. Forumda bulduklarımı da kurduğum zaman internet bağlantısı vs olmuyor hiçbir şey yüklü gelmiyor. Nereden bulabilirim acaba?

Linux Mint Cinnamon.
Daha önce Windows'tan başka işletim sistemi kullanmadım. Linux daha mı hafif Windows'a göre?

Hocam baktım da windows 7 iso'su bulamadım. Forumda bulduklarımı da kurduğum zaman internet bağlantısı vs olmuyor hiçbir şey yüklü gelmiyor. Nereden bulabilirim acaba?

Daha önce Windows'tan başka işletim sistemi kullanmadım. Linux daha mı hafif Windows'a göre?
Çok daha hafif, windows'dan daha iyi performans verir. Virüs bulaşma tehlikesi çok az.
Linux Mint kullanici dostu bir dagitimdir. Zorluk yaşatmaz. Tek tıkla uygulama indirebilirsiniz.

Geri
Yukarı