Toshiba Satellite C850-1H1 Mavi Ekran Hatası

Makaleler
14
Yer
Antalya
işlemci: Intel Celeron B830 1.8 GHz
RAM: 4+2 GB (2 GB'yi geçen ay biz eklemiştik, belki de bundan dolayıdır sorun)
İşletim Sistemi: Windows 10 Home 64 bit 21H2
SSD: Hikvision C100 240 GB (2 GB RAM eklemeden 1 ay önce kadar da SSD takmıştık, minidump tarihlerine bakınca RAM taktıntan sonra olmuş hepsi)

Laptop benim değil kuzenimin. Mavi ekran hatası almış birkaç kez bundan dolayı bana getirdi biraz önce. Ben de direkt size yazıyorum.

Yardımcı olabilir misiniz? @Recep Baltaş @Ali Güngör @Enes3078 @Yener K. @VENGEANCE ANGEL

Kısa bir araştırmadan sonra dmp dosyalarını kendim açıp baktım. İlk ikisinde hata aynı:"DRIVER_PORTION_MUST_BE_NONPAGED"
Son dmp dosyasında ise:"IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" yazıyor.

Son düzenleme:

Sonuçları paylaşırsın. Ha bir de son zamanlarda driver güncellemesi yapıldı mı bilgisayara?

Ha bir de son zamanlarda driver güncellemesi yapıldı mı bilgisayara?
Harici ekran kartı yok zaten, başka bir güncelleme yapacağını da sanmıyorum. Windows Update dışında başka bir güncelleme yapmıyordur. Son yüklediği programlardan dolayı da olabilir mi acaba? Onu da sorayım.

Ben buradan program falan bir şey göremedim zararlı yazılım tarzında. BIOS'u kurcaladıysa (overclock vs.) sıfırlayabilirsin, şu bahsettiğim rehberleri uygulayabilirsin. Duruma göre tekrar bakalım.

Ben buradan program falan bir şey göremedim zararlı yazılım tarzında. BIOS'u kurcaladıysa (overclock vs.) sıfırlayabilirsin, şu bahsettiğim rehberleri uygulayabilirsin. Duruma göre tekrar bakalım.
Eksik ve bozuk SYS dosyalarını onarma rehberini tamamladım şimdi. MemTest çok uzun sürer diye şimdi yapsam mı bilemedim. Belki de sonradan eklediğim RAM'i çıkartıp geri vereyim bir de o şekilde kullanmaya devam etsin.

Geri
Yukarı