Toshiba Satellite L50 "No bootable device -- Please restart system" hatası

aunlucky

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, çöktükten sonra temiz kurulum yapmak istediğim bilgisayarıma Windows 10 kurarken tamamlanıyor ekranında kalıyordu. Ben de bunun üzerine biraz araştırma yaptım. Tahmin edeceğiniz gibi bolca da hata. Diskpart kullanarak disk sıfırlarken görünen tüm diskleri sıfırladım ve yeni Partition oluşturmadan çıkış yaptım. Tekrar kurulum CD'sini taktığımda BIOS'tan ayarları yapmama rağmen CD Boot'lanmadı. Flash disk kullanarak denedim yine olmadı. Aldığım hata "No bootable device -- Please restart system". Sebebi sanırım mevcut tüm diskleri silip yeni Partition oluşturmamış olmam. Pek bir bilgim olmadığı için sistemi Freedosa mı çevirdim onu bile bilmiyorum. PC model Toshiba Satellite L50-B-132. Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlgilendiğin için teşekkürler hocam. Şu anda bir şekilde kurulum dvdsini boot etmeyi başardım ve kurulumu yaptım. Fakat kurulumun wifi, bilgisayar adı gibi bilgilerin girildiği kısmında bilgisayarda aşırı bir yavaşlık söz konusu. Sanırım hdd zarar görmüş.
http://releases.ubuntu.com/16.04.2/ubuntu-16.04.2-desktop-amd64.iso
Rufus - Önyüklemeli USB sürücü oluşturmanın en kolay yolu
Ubuntu yedekte dursun 4Gb SD kart yada USB ile hazırla onunla Gparted ile Aygıt>Yeni Bölüm oluşturup dene hatta şu konuya bak:
Low level format hdd'yi fabrika ayarına getirme...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı