Çözüldü Toshiba Satellite L750-1XT bilgisayara SSD takılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nyks Athena

Centipat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Kimyager
Merhaba. Toshiba Satellite L750-1XT markalı bir dizüstü bilgisayarım var. Windows 10 kurunca çok kasma ve donma oluyor. Ancak Windows 7, 8,8.1 artık desteklemeyen programlar kullanmam gerekiyor. Windows 10 kurabilmek için SSD alsam bu bilgisayara takabilir miyim? Takınca Windows 10 kursam kasma, donma olur mu? SSD almam gerekiyorsa hangisini önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim.
Sistem gerekliliklerini ek de paylaştım.

Dosya Ekleri

• 20230620_145415.jpg
    20230620_145415.jpg
    280,8 KB · Görüntüleme: 23
  • 20230620_145424.jpg
    20230620_145424.jpg
    282,4 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Toshiba Satellite L750-1XT markalı bir dizüstü bilgisayarım var. Windows 10 kurunca çok kasma ve donma oluyor. Ancak Windows 7, 8,8.1 artık desteklemeyen programlar kullanmam gerekiyor. Windows 10 kurabilmek için SSD alsam bu bilgisayara takabilir miyim? Takınca Windows 10 kursam kasma, donma olur mu? SSD almam gerekiyorsa hangisini önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim.
Sistem gerekliliklerini ek de paylaştım.

SSD takın Win10 2019 LTSC kurun bakın keyfinize. Ya da Linux deneyebilirsiniz.

Hangi ssd markasını önerirsiniz? Ve ssd takınca kasma donma yaşanmaz değil mi win 10da?

Kesin bir cevap asla verilemez. Sisteminiz bayağı eski. HDD'de Windows 10 ağır kaldığı için yine de artış yaşarsınız ama yine de donmalar olabilir. LTSC sürümleri gereksiz uygulamaları ve servisleri kaldırır (Microsoft Store, Fotoğraf Görüntüleyici gibi). Ve bu sürüm Microsoft tarafından hazırlanıyor. Eskisi kadar donma yaşamazsınız. Deneyin, eğer yaşarsanız 2016 LTSB deneyin. Eğer yine yaşarsanız Linux deneyebilirsiniz.

2.5 SATA SSD takabilirsiniz, bütçe nedir?

Nerden anladınız hocam 2.5 olduğunu? Hiçbir yerde yazmıyor Dynabook'un sitesi dahil.

Kesin bir cevap asla verilemez. Sisteminiz bayağı eski. HDD'de Windows 10 ağır kaldığı için yine de artış yaşarsınız ama yine de donmalar olabilir. LTSC sürümleri gereksiz uygulamaları ve servisleri kaldırır (Microsoft Store, Fotoğraf Görüntüleyici gibi). Ve bu sürüm Microsoft tarafından hazırlanıyor. Eskisi kadar donma yaşamazsınız. Deneyin, eğer yaşarsanız 2016 LTSB deneyin. Eğer yine yaşarsanız Linux deneyebilirsiniz.

Nerden anladınız hocam 2.5 olduğunu? Hiçbir yerde yazmıyor Dynabook'un sitesi dahil.
Crucial belirtmiş, söküm videolarından da görebilirsiniz.

2.5 SATA SSD takabilirsiniz, bütçe nedir?
Bir bütçe belirlemedim. Bilgisayarda bu konuları pek bilmiyorum. Sadece bildiğim win 10 kurmam gerekiyor ve Ssd takarsam kurabileceğim. Hangi marka ssd takarsam kasma ve donma olmaz bilmiyorum bu konuda yardım istiyorum açıkçası. Yeni bir pc alabilecek durumda değilim elimde de bu pc var. Normalde işimi görüyordu ancak kullandığım programlar win7 win8 ve win8.1 daha desteklemeyeceğini öğrendim. Çözüm bulmam gerekiyordu.

Bir bütçe belirlemedim. Bilgisayarda bu konuları pek bilmiyorum. Sadece bildiğim Windows 10 kurmam gerekiyor ve SSD takarsam kurabileceğim. Hangi marka SSD takarsam kasma ve donma olmaz bilmiyorum bu konuda yardım istiyorum açıkçası. Yeni bir PC alabilecek durumda değilim elimde de bu PC var. Normalde işimi görüyordu ancak kullandığım programlar Windows 7 Win8 ve Win8.1 daha desteklemeyeceğini öğrendim. Çözüm bulmam gerekiyordu.

Uygun fiyatlı bir SSD önerir misin?

@GalaxySal450

Geri
Yukarı