Toshiba Satellite L750 hoparlör ses vermiyor

Ycsy Tgrl

Hectopat
Arkadaşlar herkese selamlar. Şöyle bir sorunum var: Toshiba Satellite L750 serisi bir notebook sahibiyim. Ürünü satın aldıktan yaklaşık 1 yıl sonra hoparlörlerden ses çıkışı kesildi. Aslında şöyle ifade etmem gerekir ; harici ses sistemi yahut kulaklık bağladığımda seste herhangi bir kesinti olmuyor. Ancak notebook'un kendi hoparlörleri, bilgisayar açıldıktan 15-30 dk sonra ses vermiyor. Nette gezinirken, programlarla çalışırken bu kesintiyi gözlemlemedim, oyunlara girildiğinde ses hemen kayıplara karışıyor. Dediğim gibi harici ses aygıtları kullandığımda sorun ortadan kalkıyor. Garip bir durum ama bir türlü anlam veremedim.

Donanımla alakalı bir sorunsa şayet; harici birimler kullandığımda da ses alamamam gerekmez mi ? Benzer sorunlar yaşayan veya tecrübe eden arkadaşlar varsa lütfen bir yardım edin yahu..

Dipnot: Ürünü bir gece kucağımdayken uyuyakaldığım için düşürmüşüm. Ama bunu sorun edeceğini sanmıyorum :p Ürünü servise yollamak gibi bir gaflete de düşmek istemiyorum, zira servislerden başı çokça yanan bir kullanıcı olacak gelecek her türlü öneriyi şefkatle karşılayacağım ;)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı