Toshiba Satellite L750 CPU değişikliği sonrası ışıkları yanmıyor ve görüntü vermiyor

Diaz

Femtopat
Dostlar, ben Toshiba Satellite L750 kullanıyorum i7-2670QM modelli. İşlemcim sıkıntı çıkarmaya başladı ve bozuldu. Değiştirmek zorunda kaldım hem acil hem de ekonomik durumun sıkıntıda olduğu için ancak i5-3230M modelli bir işlemci buldum, soketleri aynı araştırdığım kadarıyla hiçbir uyumluluk sorunu gözükmüyor fakat işlemciyi taktığımda laptop ışıklarım yanmasına rağmen ekrana görüntü alamıyorum ve BIOS'um tamamen güncel. Birkaç başlık altında yapılan şeyleri gördüm ve denedim fakat bulamadım. Önerilere ve çözümlere açığım.

Güç tüketimi eskisinden daha az o yüzden sorun çıkarmaz ama nesil yükseltmek sıkıntı çıkarmaz sanıyordum bazı okuduğum makalelerde nesil yükselten bi kaç kişinin başarılı sonuçlar aldığını gördüm intelin sayfasından da araştırdığım kadarıyla hiçbir uyumsuzluk sorunu yok RAM frekanslarında da aynı şekilde yeni nesil işlemcinin eksiği yok artısı var eski işlemcimin desteklediği bütün frekansları ve bi kaç tane de ekstra frekansı destekliyor yapabileceğim hiçbirşey yokmudur cidden i7 2. nesil işlemciler bütçemin üzerinde bunu zar zor buldum diye sevinmiştim bilgisayarsız kalırsam cidden işim çok.

Güç tüketimi eskisinden daha az o yüzden sorun çıkarmaz ama nesil yükseltmek sıkıntı çıkarmaz sanıyordum bazı okuduğum makalelerde nesil yükselten bi kaç kişinin başarılı sonuçlar aldığını gördüm intelin sayfasından da araştırdığım kadarıyla hiçbir uyumsuzluk sorunu yok RAM frekanslarında da aynı şekilde yeni nesil işlemcinin eksiği yok artısı var eski işlemcimin desteklediği bütün frekansları ve bi kaç tane de ekstra frekansı destekliyor yapabileceğim hiçbirşey yokmudur cidden i7 2. nesil işlemciler bütçemin üzerinde bunu zar zor buldum diye sevinmiştim bilgisayarsız kalırsam cidden işim çok.
AMD olsaydı olurdu nesil farkı olmasına rağmen fakat Intel de böyle bir şey yok yani o işlemci sizin işinize yaramaz. Aynı nesilden almanız lazım. Özellikleri aynı olsa bile nesil farkından dolayı çalışmayabiliyor. Tavsiyem aldığınız işlemciyi iade edemiyorsanız satın ve 2. nesil bir işlemci almaktan başka çareniz yok.

Geri
Yukarı