Toshiba Satellite L850 1R5 Yeni Pil Sonrası Kapanma Sorunu

• Konuyu başlatan ains
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 1B

ains

Hectopat
Bundan 5 yıl önce aldığım Toshiba Satellite L850 1R5 modelli laptopumun pili ömrünü doldurdu ve çalışmamaya başladı. Ben de bugün itibariyle yeni bir pil aldım ve taktım.

Ama şöyle bir sorun oluştu. Laptop pildeyken(%100-%5 arasındayken) iki kez çıt diye bir ses çıkarıp kapandı(Güç düğmesine basılı tutunca da aynı çıt sesi çıkıp kapanıyor bu arada ama bu sefer kendi kendine kapandı).

Bunun nedeni ne olabilir pil mi sıkıntılı yoksa pil yeni olduğu için bu normal bir şey mi?

Bir de benim laptopun içinde gelen pilin özellikleri: [ 4100 mah/ 10.8-11.1 V/ 48-49 Wh/ 6hücreli ]
Yeni aldığım pilin özellikleri: [ 6600 mah/ 10.8-11.1 V/ 71-72 Wh/ 9hücreli ]

Bundan dolayı bir sıkıntı olma ihtimali de var mı merak ediyorum. Cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Prize takılı iken hiç kapanmıyor. Sadece pilde iken oluyor. Çıtlama sesi de şöyle deyim kendi isteğimle güç tuşuna birkaç saniye basınca kapanırken de aynı çıt sesi duyuluyor. Kısacası pildeyken bilgisayarın direk elektriği kesiliyor tamamen kapanıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı