Toshiba Satellite L850-1R6 aniden kapanma sorunu

Mustafa35FB

Centipat
Bilgisayarım böyle yapıyordu bir arkadas. Posete gecir ısınınca gecer dedi. Geçmisti şimdi yine oyun açmıyor. Kapatıyor kendini. Bir de eskiden böyle yapmıyorken kendi kendine kapanıyordu. Prizden çekmiş gibi. Ekran kartından diyorlar .değişir mi ekran kartı? Ya da niye yapar? Lütfen yardım.
Toshiba Satellite L850-1R6.

InkedIMG-20200410-WA0008_LI.jpg

Son düzenleme:
toshiba yetkili servisinde 900 e yaptılar önceden bidaha olmuştu garantiden ücretsiz yapmışlardı 2. de patladı 900 tl .Ama belki senin ki farklıdır görüntü var ekran kartına macun falan bişeler sürüp orayı ısıtıyolar ısınması gerekiyor ısınmazsa böyle oluyomuş galiba emin olmamakla birlikte.

toshiba yetkili servisinde 900 e yaptılar önceden bidaha olmuştu garantiden ücretsiz yapmışlardı 2. de patladı 900 tl .Ama belki senin ki farklıdır görüntü var ekran kartına macun falan bişeler sürüp orayı ısıtıyolar ısınması gerekiyor ısınmazsa böyle oluyomuş galiba emin olmamakla birlikte.

şu an görüntüdeki bilgisayardan yazıyorum arada sırada kırmızı ekran geliyo kasıyo sonra düzeliyo 2 dk sonra yine aynı

Daha önce poşet çözdüyse lehimlerinde sorun vardır. Bu tip çözümler kalıcı olmaz. Kırmızı çizgiler belki ekran kablosundan da kaynaklı olabilir. Ekranı oynatınca belli yerlerde oluşup belli noktalarda ortadan kalkıyorsa öyledir. Donanım aygıtlarında ikinci ekran kartını görmüyorsan işlemcinin ekran kartını kullanıyorsundur, o durumda oyunlarda sıkıntı olması doğal olur.

Her durumda sana bir masraf çıkar. Ekran kartını yerinde olsam tamir ettirmezdim.

Daha önce poşet çözdüyse lehimlerinde sorun vardır. Bu tip çözümler kalıcı olmaz. Kırmızı çizgiler belki ekran kablosundan da kaynaklı olabilir. Ekranı oynatınca belli yerlerde oluşup belli noktalarda ortadan kalkıyorsa öyledir. Donanım aygıtlarında ikinci ekran kartını görmüyorsan işlemcinin ekran kartını kullanıyorsundur, o durumda oyunlarda sıkıntı olması doğal olur.

Her durumda sana bir masraf çıkar. Ekran kartını yerinde olsam tamir ettirmezdim.

Kabloyu değiştirsem düzelirmi tam olarak anlamadım

Kırmızı çizgiler belki ekran kablosundan da kaynaklı olabilir. Ekranı oynatınca belli yerlerde oluşup belli noktalarda ortadan kalkıyorsa öyledir.

Donanım aygıtlarında ikinci ekran kartını görmüyorsan işlemcinin ekran kartını kullanıyorsundur.

Anlaşılmayan nedir? Söylendiği gibi kontrol ettin mi? Kalın karakterle yazılanı test edip duruma göre karar verirsin.

Monitör ya da TV'ye bağlama şansın varsa, o şekilde de kontrol et çizgileri.

Ekran kartı için de gene yazılanı kontrol et. İkinci kart gözükmüyorsa Intel ekran kartından başka laptobun kullanacağı bir kart kalmıyor. Ekrandaki çizgi kablodan çıksa bile 2.ekran kartı olmadan grafik ağırlıklı işi unut.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı