Toshiba Satellite M100-164 Ekran Kararma/Solma Sorunu

Uprising

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar. Bu konuyu arkadaşım için açıyorum. Anlatacağım konudan ve arkadaşım şehir dışında olduğundan dolayı bilgisayara erişimi kısıtlı. Benim sormamı istedi.

Konu şöyle:
Arkadaşın Toshiba Satellite M100-160 bir bilgisayarı var. Çok eski olduğu ve ısınmadan kapandığı için içini açıp temizlemek istemiş. Bir arkadaşıyla yapmışlar ama termal macunu değiştirmeden kapatmışlar. Eski macun duruyormuş yani. Sonra açmış bilgisayarı ve bir süre sonra sol alt kısım yanmış gibi siyah olmuş. O bölgeye dokunduğu zaman sıcaklık hissetmiş. Kapatmış bilgisayarı tekrar açmış, düzelmiş. Sonraki gün yine normal açılmış, daha sonra bu sefer de ekran çok soluk gözüküyormuş. Mouse imleci bile zar zor görünüyor diyor.

Sıcaklıkları sordum, kullanamıyorum, çok zor gözüküyor diyor. Isınma problemi gibi geldi bana ama ekran niye böyle olsun ki? Termal macunu değiştirse düzelir mi?

@Recep Baltaş

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı