Toshiba Satellite M50-A-10G Batarya Çok Hızlı Deşarj Sorunu

theckar

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Elimde Toshiba Satellite M50-A-10G notebook var. Yaklaşık 2 senedir kullanıyorum. Son bir aydır batarya şarj olduktan sonra çıkartıyorum ve şarj arka planda hiçbir şey açık değilken 90-80-70... diye aşağı düşüyor. Servis batarya garantisinin 1 yıl olduğunu söyledi. Ve batarya değişimi için 280 TL fiyat çıkardı. Sorum bu sorunu nasıl çözerim? İnternetten okuduğuma göre birkaç yerde pil driverini silip tekrar kurulması gerektiğini söylemiş. Benim notebookun bataryası içinde, dışarıdan çıkmıyor. Bu bataryayı kendim değiştirebilir miyim? Dışarıdan veya internetten nereden bulabilirim?
toshM50a_7.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinden geliyorsa değiştirebilirsin, youtube'da modeli aratarak söküm aşamalarını bulabilirsin sanırım.
Servis kitapçığını bulabilirsen onda da aşamalar olabilir.

Bataryalar internette satılıyor ama orijinal olanlar her zaman pahalı olur, fiyatın ne olduğuna bağlı olarak haklı oldukları durumlar da vardır çünkü markalı piller daha dayanıklı ve kaliteli olur.
Batarya içinde 18650 tip pil kullanıldıysa sağlamları başka projelerde de kullanabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı