Toshiba Tecra Z-40 laptop RAM yükseltme

kahramannkadirr

Hectopat
Herkese merhaba.
Sistem özellikleri:

*i7 4600U, 2.10 (3.30 Turbo) GHz,
*Intel HD Graphics 4400,
*Toshiba 128 GB mSATA SSD,
*Samsung 8 GB 2RX8 PC3l - 1200S - cas latency(CL):11, DDR3L RAM, 1, 600 MHz, so-DIMM DDR3L

Toshiba Tecra Z-40-A-17K ultrabook bir cihazım var. Halihazırdaki RAM özelliklerini detaylı olarak yukarıda belirttim. RAM'in markası Samsung. Bu RAM'i 16 GB'a yükseltmek istiyorum. Birebir aynı marka-modelin en iyi yol olduğunu biliyorum, ancak fiyat nedeni ile linkini aşağıda paylaşacağım hemen hemen aynı özelliklerde olan Kingston RAM'i almayı düşünüyorum. Benzer bazı konulardan anladığım kadarıyla RAM çalışacak, 16 GB RAM göreceğim özelliklerde. Ancak bunun performans olarak yansıması nasıl olacak? Tam verimlilik alabilir miyim? Kimi yerlerde "hiç sorun olmaz, özellikler aynı ise üzerindeki etiketten başka bir farkı yoktur." Kimi yorumlarda da "aynı marka modelde bile farklı parti üretimde eğer farklı parti çipler kullanıldı ise o bile beklenen performansı vermeyebilir." Gibi ifadeler gördüm. Boyutu, frekansı, gecikme değeri başta olmak üzere tüm özellikleri aynı ifade edilen bu ürünü aldığımda sorun olur mu? Çalışmada sorun olmasa da performansta gerçekten verimli olur mu? Sistem özelliklerinde ekranda 16 GB görmekten başka bir değişim olmayacaksa almak istemem.

Şimdiden teşekkür ederim.

Kingston ilan linki: Kingston 8GB DDR3L 12800 - 1600MHz CL11 LV DR 2Rx8 Notebook Belleği

Ekran Alıntısı.PNG

Cihazımdaki RAM özellikleri:

samsung 8gb.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı