Ryzen 5 2600 Bilgisayar formattan sonra çok yavaşladı

taekinart

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba;

Birkaç hafta önce bilgisayarıma format attım. Daha önceleri sıfırla seçeneği ile format atıyorum bu sefer USB ile bir format attım sürücülerimde dahil olmak üzere her şeyi sildim format attım, buraya kadar her şey iyiydi donanımlarımın en güncel sürümlerini kurdum fakat bundan sonrasında bilgisayarım aşırı derecede yavaşladı i3 işlemcili ofis laptoplarından daha kötü bir duruma geldi bilgisayarım eskiden maksimum 1 dakikada açılırken şimdi yaklaşık 8 10 dakika bekliyorum kendine gelmesini, Google Chrome bile kasar mı ya? Feci şekilde kasıyor. Fotoğraf bile açamaz oldum. Formattan önce 250 FPS altına düşmeyen Valorant 100ü görse şükrediyorum, RDR2 Rust gibi oyunları sorunsuz oynardım şimdi giremiyorum bile. Bunların hepsi formattan sonra oldu. Windows dahil olmak üzere donanımların driverlarını en güncel halinde doğru bir şekilde kurduğuma eminim. Nerede yanlış yaptım bilmiyorum ama forumdaki çözüm önerilerinin hepsini denedim sonuç yok. BIOS ayarlarına giremiyorum ve bunun için sunulan tüm çözümleri denedim, o lanet olası F2/ del basıp gireceğimiz yere ne yaptıysam giremiyorum. Ne yapsam sonuç alamıyorum bilgisayarım çok kötü durumda. Açılan konuların birinde BIOS donanımlarım güncel sürümlerini göremiyordur gibi bir şey okumuştum açıkçası ve bilgisayarımda sorunda sanki biraz BIOS'la alakalı çünkü oradan herhangi bir şey için giremiyorum bile. Bu konuda bana yardım edebilecek biri var mı? BIOS pilini değiştirsem düzelir mi? Forumda çözüm olarak bunu sunmuş birisi. BIOS pilimde normal durumda saat gösterge gibi şeyler doğru çalışıyor.

Sistem:
ASUS B450M ekran kartı.

AMD Ryzen 5 2600 işlemci.

Ekran kartım Gigabyte RTX 2060.

SSD 1 TB.
RAM 16 GB HyperX Fury.

HDD Seagate 1 TB.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı